Mobilizacja w Rosji. Żołnierze mogą za darmo zamrozić spermę przed pójściem na wojnę

Rosjanie wysyłani w ramach częściowej mobilizacji na wojnę w Ukrainie mogą za darmo zamrozić spermę. Taką usługę proponuje rosyjskie ministerstwo zdrowia w ramach zachęty do udziału w walkach.

Rosjanie, którzy w ramach zarządzonej przez Władimira Putina częściowej mobilizacji wysyłani są na wojnę w Ukrainie, mogą za darmo zamrozić swoją spermę.

- Rosyjskie ministerstwo zdrowia zdecydowało, że bezpłatne przechowywanie komórek rozrodczych obywateli zmobilizowanych do udziału w specjalnej operacji wojskowej będzie finansowane z budżetu państwa - powiedział rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej Tass szef Rosyjskiej Izby Adwokackiej, Igor Trunow. Reprezentuje on klientów, którzy chcieli zamrozić swoją spermę - to jego wniosek pozytywnie rozpatrzyło ministerstwo.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ruski agent!", "To, co robicie, jest skandalem". Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie

Zapotrzebowanie na banki spermy

W ostatnich tygodniach w rosyjskich mediach pojawiały się informacje o wzroście zapotrzebowania na usługi banków spermy. Ma to związek z częściową mobilizacją na wojnę w Ukrainie. Rosjanie, którzy mogą przypłacić udział w wojnie życiem, chcą przynajmniej w ten sposób zabezpieczyć sobie posiadanie potomstwa.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony do tej pory zginęło w Ukrainie około 6 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Z kolei Ukraina szacuje dotychczasowe straty Rosji na około 100 tys. żołnierzy.

(DPA/dom)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

Więcej o: