Duża awaria sieci w Niemczech - mogą nie działać numery 112 i 110. Apel służb

W związku ze znacznymi zakłóceniami sieci telefonii komórkowej władze kilku landów ostrzegły, że mogą nie działać numery alarmowe. Straż pożarna radzi korzystać z telefonów stacjonarnych.
Zobacz wideo Ociepa: Rozmowy z Niemcami ws. wymiany okrężnej zostały wstrzymane

Władze Berlina, Bremy i Hamburga poinformowały w czwartek po południu, że połączenia alarmowe mogę nie działać w całych Niemczech. Ten sam problem może również dotyczyć połączeń ze strażą pożarną lub policją.

W Bremie problemem zostały dotknięte numery 112 i 110. Z kolei stołeczna straż pożarna poinformowała, że pojawiły się problemy w przypadku wszystkich sieci telefonii komórkowej oprócz sieci Telekom. Część użytkowników sieci o2 miała po południu problemy z odebraniem i wykonaniem połączeń, natomiast aplikacje działały poprawnie. Firma tłumaczyła, że powodem problemów była awaria serwera do transmisji głosu.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Jeżeli nie mogą państwo dodzwonić się na numer alarmowy, nie jest to wina państwa telefonu" - poinformowała policja w Hamburgu. "Proszę w takiej sytuacji skorzystać z innego telefonu, poprosić sąsiada lub znajomych o inny telefon". Aplikacja "Nora", która służy do sytuacji alarmowych, jak podają władze, działa natomiast bez zakłóceń.

W związku z awarią policja w Hamburgu zdecydowała się na zwiększenie obecności funkcjonariuszy na ulicach.

Artykuł pochodzi z serwisu "Deutsche Welle"

 
Więcej o: