Większość Niemców za przyjęciem rosyjskich dezerterów. Przodują wyborcy Zielonych

54 procent Niemców jest za przyjęciem rosyjskich dezerterów. 35 procent jest przeciwko - wynika z sondażu opublikowanego w czwartek (06.10.2022) przez nadawcę radiowo-telewizyjnego WDR w Kolonii.
Zobacz wideo Doradca MSW Ukrainy: Polska postąpiła inaczej niż Niemcy

Za opowiedzieli się przede wszystkim wyborcy Zielonych (79 proc.), SPD (64 proc.), Lewicy (57 proc.) i Unii chadeckiej CDU/CSU (55 proc.).

Ponad połowa Niemców (56 proc.) obawia się, że Niemcy zostaną wciągnięte bezpośrednio w wojnę w Ukrainie. 43 procent respondentów w ogóle lub mało się tym przejmuje.

Z kolei 57 procent ankietowanych nie jest wcale lub jest niezbyt zadowolonych z kursu obranego przez niemiecki rząd w tej wojnie. Zadowolenie wyraziło 37 procent.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie i sytuacji w Europie na stronie głównej Gazeta.pl

Niemcy o wojnie w Ukrainie i stosunku do Rosji. Sankcje są niewystarczające

Dla jednej trzeciej respondentów (36 proc.) obecne sankcje wobec Rosji nie są wystarczające. Natomiast 24 procent jest zdania, że idą one za daleko.

W przypadku wsparcia militarnego dla Ukrainy 47 procent uważa, że Niemcy powinny być bardziej wstrzemięźliwe, aby nie prowokować Rosji. Z kolei 43 procent zdecydowanie domaga się większego wsparcia.

Badanie dla ARD Deutschlandtrend przeprowadził telefonicznie oraz w internecie Instytut Infratest Dimap w grupie 1 307 uprawnionych wyborców.

Więcej o: