Niemcy. Tragiczny finał rodzinnej wycieczki. Z kolejki górskiej w trakcie jazdy wypadła 57-letnia kobieta

57-letnia kobieta zmarła po upadku z pędzącej kolejki górskiej w parku rozrywki w Klotten na zachodzie Niemiec.
Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

To tragedii doszło w sobotę (06.08.2022) po południu. W parku rozrywki w miejscowości Klotten w Nadrenii-Palatynacie z kolejki górskiej w takcie jazdy wypadła 57-letnia kobieta. Doznała ciężkich obrażeń. Zmarła na miejscu wypadku, mimo podjętej akcji reanimacyjnej, jak poinformowała miejscowa policja.

Nie wiadomo na razie, jak i dlaczego doszło do wypadku. Według stacji SWR, śledztwo w tej sprawie ma ruszyć w poniedziałek. Konieczne jest ustalenie, czy wystąpiła usterka techniczna oraz, czy system bezpieczeństwa działał prawidłowo.

Akcja ratownicza WOPR Łeba. WOPR o dramacie na plaży. Chłopiec przybiegł po pomoc dla taty

Tragiczny finał rodzinnej wycieczki

Wypadek miał miejsce na około półtorej godziny przed zamknięciem parku rozrywki, nazywanego także "Klotti". Jak ustaliła SWR, ofiara była tam na wycieczce rodzinnej. Prawdopodobnie wypadła z wagonika, gdy kolejka znajdowała się na dłuższym, prostym odcinku, na którym jednak jest wiele progów. Na końcu tego odcinka kolejka od razu wchodzi w ostry zakręt, podaje SWR. Nie jest jasne, z jakiej dokładnie wysokości nastąpił upadek; może to być nawet osiem metrów.

Park rozrywki w Klotten działa już od 1970 roku, a 550-metrową kolejkę górską otwarto w 2004 roku. Według opisu na stronie internetowej kolejka ma wiele zakrętów i maksymalnie strome spadki. Osiąga prędkość nawet do 60 km na godzinę. (ARD/widz)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: