Wojna w Ukrainie. Olaf Scholz: Służby ukrywają prawdę przed Władimirem Putinem

Zdaniem niemieckiego kanclerza prezydent Rosji nie wie, co dokładnie dzieje się w Ukrainie. Olaf Scholz ocenił, że rosyjskie służby mogą ukrywać przed Władimirem Putinem cały obraz rzeczywistości rosyjskiej wojny.
Zobacz wideo Banachewycz: Niemcy na razie prezentują postawę niegodną przywództwa w Europie

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uważa, że prezydent Rosji Władimir Putin nie ma pełnej wiedzy na temat sytuacji w Ukrainie, gdzie od ponad miesiąca trwa wywołana przez Putina wojna.

Więcej na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie Gazeta.pl

- Jestem przekonany, że nawet jego własne służby ukrywają przed Władimirem Putinem wiele faktów - powiedział Scholz w podcaście przygotowanym przez niemiecką stację NDR. Niemiecki kanclerz dodał, że chodzi m.in. o dane dotyczące liczby rosyjskich żołnierzy, którzy stracili życie w tej wojnie.

Kreml odrzucił w czwartek doniesienia zachodnich służb wywiadowych, które twierdziły, iż doradcy prezydenta Putina przekazują mu nieprawdziwe informacje na temat wojny w Ukrainie. Mają rzekomo bać się powiedzieć mu prawdę. Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow powiedział, że tego typu informacje świadczą o tym, że Zachód nie wie, co się dzieje na Kremlu.

Rosja nie wygra

W podcaście NDR Olaf Scholz stwierdził także, że Rosja nie wygra tego konfliktu, bez względu na to, jak się skończy. „Ta wojna niszczy bowiem nie tylko Ukrainę, ale też przyszłość Rosji" - powiedział. Kanclerz Niemiec dodał, że bez pokojowego rozwiązania Rosja przez całe dekady nie będzie miała szansy na normalny rozwój ekonomiczny.

Autor: AFP/szym 

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

 
Więcej o: