Frank-Walter Steinmeier nie przyleci we wtorek do Polski. Wizyta niemieckiego prezydenta odwołana

Pezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier musiał odwołać planowaną na wtorek wizytę w Polsce. Powodem jest wykryte przed kilkoma dniami u polityka zakażenie koronawirusem.

O zakażeniu koronawirusem prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera poinformowano w ubiegły wtorek, 22 marca. Badanie PCR przeprowadzone w poniedziałek wskazywało jeszcze na infekcję - podała kancelaria prezydenta RFN.

Jak podkreślono, Steinmeier ubolewa nad faktem odwołania podróży, która szczególnie leżała mu na sercu. Przekazano, że jak najszybciej zostanie ustalona nowa data wizyty w Polsce.

Zobacz wideo Czy Orban nie jest już lojalnym sojusznikiem NATO? Fogiel: Nic na to nie wskazuje

Steinmeier odwołuje wizytę w Polsce

Podróż do Polski miała być pierwszą podróżą zagraniczną w czasie drugiej kadencji prezydenta Niemiec, która rozpoczęła się 13 lutego. Swoją wizytą Steinmeier chciał wysłać sygnał w stronę Polski, podkreślając jej rolę jako centralnego partnera Niemiec.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Prezydent Niemiec miał wziąć udział w Krakowie w ceremonii pogrzebowej kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, który zmarł w marcu 2020 r. Przemówienie Steinmeiera odczyta w Krakowie ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven.

W planie wizyty było także spotkanie i obiad z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Zaplanowano ponadto wizytę w ośrodku Caritas dla uchodźców z Ukrainy, do którego Steinmeier chciał - jak poinformowała kancelaria prezydenta w Berlinie - dostarczyć leki. Jednocześnie chciał podkreślić znaczenie Polski w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy.

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle >>>

 
Więcej o: