Erika Steinbach powraca. Była szefowa Związku Wypędzonych wstępuje do AfD

Była przewodnicząca Związku Wypędzonych Erika Steinbach wstępuje do AfD. To jej reakcja na "celowo destrukcyjną rezygnację" szefa tej partii, Joerga Meuthena, który na dodatek wystąpił z AfD.

Była szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach wstępuje do partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). W piątek wieczorem (28.01.2022) poinformowała o tym na Twitterze, a potem potwierdziła w rozmowie z magazynem „Der Spiegel".

Wśród powodów podała „niewarte dyskusji traktowanie AfD przez media i politykę", ale przede wszystkim „niezrozumiałą rezygnację Joerga Meuthena" z członkostwa w partii. Rezygnację dotychczasowego szefa partii nie tylko ze stanowiska, ale i z członkostwa w AfD Steinbach określiła jako „celowo destrukcyjną" i „policzkiem" wymierzonym zwolennikom partii. 

Zobacz wideo Jak Polska chce dozbroić Ukrainę? Ociepa: To jest pytanie z natury wrażliwych

Niemcy. Erika Steinbach w AfD

AfD „awansowała w sposób niespotykany w historii Republiki Federalnej Niemiec" – dodała Steinbach w swoim tweecie, określając program partii jako „głęboko mieszczański". Dodała, że „ekstremistyczne i antykonstytucyjne dążenia" nie mają miejsca w AfD, co według Steinbach wyraźnie pokazały ostatnie miesiące.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Erika Steinbach kieruje obecnie powiązaną z AfD Fundacją Desiderius Erasmus. Z chadeckiej CDU wystąpiła w 2017 roku. Wówczas konserwatywna polityk uzasadniała to posunięcie przede wszystkim krytyką polityki Angeli Merkel wobec uchodźców. Wcześniej urodzona w 1943 roku Steinbach przez długi czas była przewodniczącą Związku Wypędzonych. W tej funkcji wywoływała wiele kontrowersji w Polsce. (dom)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 

***

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: