Eksplozja w centrali Lidla w Niemczech. Są ranni

Policja podejrzewa, że eksplodowała przesyłka z materiałem wybuchowym. Trzy osoby odniosły obrażenia.

W siedzibie władz sieci sklepów spożywczych Lidl w Niemczech doszło w środę (17.02.21) do eksplozji. Chodzi o budynek centrali koncernu znajdujący się w mieście Neckarsulm w landzie Badenia-Wirtembergia.

Zobacz wideo Wybuch w Bejrucie. Saletra amonowa już wcześniej była przyczyną wielu eksplozji

Lokalna policja przyznała w rozmowie z gazetą „Bild”, że prawdopodobnie doszło do eksplozji przesyłki zawierającej materiał wybuchowy. Trzy osoby zostały ranne. Około stu pracowników ewakuowano.

Krótko po godzinie 16.30 na miejscu pojawili się saperzy. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać liczne karetki pogotowia, pojazdy straży pożarnej oraz śmigłowiec ratunkowy.

Policja nie ma jak dotąd informacji, aby firma była wcześniej szantażowana. Sklepy Lidl należą do niemieckiej grupy Schwarz, która kontroluje także sieć supermarketów Kaufland. Grupa jest największym przedsiębiorstwem handlowym Europy. Właściciel grupy - Dieter Schwarz jest jednym z najbogatszych Niemców.

Radni KO z Łodzi złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. działań lokalnych polityków PiSRadna odeszła z PiS, zaczęto jej grozić. Jest zawiadomienie do prokuratury

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

Więcej o: