Niemcy wydają zakaz spotkań, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby

Kanclerz Angela Merkel i premierzy krajów związkowych postanowili podczas niedzielnej telekonferencji zakazać zgromadzeń, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby. Nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym.

Natychmiast zamknięte mają zostać wszystkie restauracje, ale możliwe ma nadal pozostać odbieranie zamówionych dań czy ich dostarczanie. Chodzi o to, by uniknąć gromadzenia się wielu osób w tym samym miejscu.

Zakazane będzie również świadczenie wszelkich usług związanych z pielęgnacją ciała (salony fryzjerskie, gabinety masażu, salony tatuażu itp.). Za złamanie tych zakazów ma grozić kara do 25 tys. euro. Zabiegi, które z medycznego punktu widzenia są konieczne, mają odbywać się normalnie.

Zero tolerancji dla niezdyscyplinowanych

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet (CDU) zaznaczył podczas spotkania z dziennikarzami, że zakaz opuszczania domów nie jest obecnie środkiem, po który zdecydowano się sięgnąć. – Według naszych szacunków to nie opuszczenie mieszkania stanowi zagrożenie, ale bezpośrednie i bliskie kontakty społeczne – powiedział Laschet. Dodał również, że będzie obowiązywała zasada „zero tolerancji" dla wszystkich, którzy będą łamali zasady.

Do niedzieli w Niemczech koronawirusem zaraziło się prawie 25 tys. osób, więcej niż 90 osób zmarło.

Tekst pochodzi z serwisu Deutsche Welle

Więcej o:
Komentarze (70)
Koronawirus w Niemczech. Spotkania, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby zakazane
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 45 razy 29

  Niemcy zaostrzają przepisy, windują kary. A my, naród wybrany i nieustraszony, pod wodzą zwyczajnego posła pójdziemy... do urn...

 • true_lysander

  Oceniono 47 razy 23

  Niemcy może wystartowali z działaniami wolniej.. ale teraz gdy już zaczęli działać, dziełają bardzo sprawnie. Dzisiaj działają też już masowe testy na wirusa w postaci "drive thru" po kilkanaście stanowisk, zakaz spotkań powyżej 2óch osób, ale jednocześnie możliwość wyjścia na rodzinny spacer z domu. Przejdą przez ten kryzys najsprawniej ze wszystkich państw w Europie.

 • kazek100

  Oceniono 29 razy 15

  Cieniaki. U nas 50, żeby Kościół dalej robił tacę

 • konigin

  Oceniono 9 razy 9

  Mimo to mozna w pojedynke badz z druga osoba wyjsc na spacer, biegac, uprawiac sport na wolnym powietrzu, isc na zakupy, do lekarza, apteki, na egzaminy, do pracy. Na powietrzu zalecane zachowanie odstepu minimum1,5 metra.

 • Mar Rian

  Oceniono 12 razy 8

  POLACY DO URN. NIE BEDA NAM W OBCYCH JĘZYKACH MOWIC JAK POSTĘPOWAC

 • maestroxxxx

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli koniec z grupensexem?

 • qnqn

  Oceniono 5 razy 5

  Pomijając msze. Nad Wisłą bandy gó...arzerii piwkuje. Zombiaczki szajsbukowe, będą rozsiewać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX