Obława na islamistów w Niemczech. Policjanci powstrzymali gang, który planował "ciężki akt przemocy"

Podejrzani islamiści, którzy zostali zatrzymani w Niemczech, mieli lokalizować miejsca odpowiednie do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Policjanci zabezpieczyli m.in. telefony, nośniki danych, gotówkę i białą broń.

We wtorek rano policja przeszukała mieszkania w czterech niemieckich landach. Chodzi o podejrzenie planowania „ciężkiego, zagrażającego państwu aktu przemocy”. Zamach miał mieć podłoże islamistyczne.

Jak poinformowała prokuratura generalna w Berlinie, akcja, w której uczestniczyło ok. 180 funkcjonariuszy, była wymierzona przeciwko czeczeńskim podejrzanym z kręgu islamistów.

Niemcy. Policyjna obława w czterech miastach

Przeszukano mieszkania w dziewięciu dzielnicach Berlina, w Ludwigsfelde (Brandenburgia), w Hagen (Nadrenia Północna-Westfalia) i w Arnstadt w Turyngii. Podejrzani mają po 23-28 lat.

Mieli lokalizować konkretne miejsca do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. U jednego z podejrzanych znaleziono odpowiednie zdjęcia na telefonie komórkowym - poinformowali śledczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także gotówkę, broń białą i nośniki danych.

Według wstępnych informacji prokuratury, nie istniało jeszcze bezpośrednie niebezpieczeństwo zamachu.

Tekst pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

Więcej o: