Merkel pojedzie na Kreml. Porozmawia z Putinem o konflikcie na Bliskim Wschodzie i Ukrainie

Niemiecka kanclerz Angela Merkel w sobotę spotka się na Kremlu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. To reakcja na rosnące napięcia po zabiciu irańskiego generała Kasima Sulejmaniego.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel uda się w sobotę z roboczą wizytą do Moskwy, gdzie będzie rozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jak poinformowały władze na Kremlu, zaproszenie zostało wystosowane przez stronę rosyjską.

Angela Merkel spotka się z Władimirem Putinem. M.in. ws. konfliktu na Bliskim Wschodzie

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział, że podczas spotkania Angela Merkel będzie rozmawiać z Władimirem Putinem o "roznieconych obecnie ogniskach konfliktu na Bliskim i Środkowym Wschodzie". Angeli Merkel będzie towarzyszyć w Moskwie minister spraw zagranicznych Heiko Maas. Spotkanie przywódców ma odbyć się na Kremlu. Po nim zaplanowano wspólną konferencję prasową.

W ubiegłym tygodniu Stany Zjednoczone przeprowadziły w Iraku atak rakietowy na irańskiego przywódcę wojskowego Kasima Sulejmaniego. Iran zapowiedział pomszczenie śmierci swojego generała.

Tysiące ludzi towarzyszyło trumnie. Ciało generała Sulejmaniego w Iranie. Zobacz wideo >>>

Zobacz wideo

Z informacji podanych przez Kreml wynika, że podczas spotkania w Moskwie Merkel i Putin mają rozmawiać także o sytuacji w Syrii i Libii. Rosja poinformowała wcześniej, że wesprze niemiecką inicjatywę pokojową dla Syrii. Angela Merkel i Władimir Putin rozmawiali o tym niedawno telefonicznie.

- Rosja jest ważnym graczem na arenie międzynarodowej. I jako stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, nieodzowna, gdy przychodzi do rozwiązywania politycznych konfliktów - powiedział Seibert. Jak dodał, podczas spotkania w Moskwie zostanie też poruszona sprawa konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Więcej o:
Komentarze (82)
Merkel pojedzie na Kreml. Porozmawia z Putinem o konflikcie na Bliskim Wschodzie i Ukrainie
Zaloguj się
 • only.win7

  Oceniono 23 razy 13

  Czy ktoś może sobie wyobrazić że ktoś zaprasza Du.pę czy Morawieckiego żeby porozmawiać o czymś co się dzieje na świecie? Du.pa jak dostanie rozkaz jeździ na Nowogrodzką, ale nie o tym mówię.

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 13

  Smark w krótkich majtkach zwany Andrzejem właśnie się poszczał. Tak się robi politykę. A nie piszczenie, że nie pozwolą gdzieś przemówienia wygłosić.

 • lolik52

  Oceniono 26 razy 8

  wielcy tego świata spotykają się nie bacząc na odmienne stanowisa w wielu sprawach.
  Maliniak myśli jak by tu napluć oponentowi do talerza na wspólnym spotkaniu,ot taki miałki naburmuszony szkodnik:)Niby Polska państwo prawie 40 milionowe,w środku Europy ,w strategicznym miejscu na styku wszchód-zachód,zamiast być tym łącznikiem miedzy dwoma częściami Europy,gra rolę pachołka i warchoła jakiegoś kibica z dala i wprowadza napiecie i destabilizację w regionie.Nauka z zachodu idzie w las...

 • kingstonny

  Oceniono 15 razy 7

  Jakto? Spotkanie bez obecnosci przedstawicieli rzadu pana Jaroslawa? Jak moga cokolwiek postanowic bez aprobaty pana Jaroslawa i jego rzadu? Panie Jaroslawie !!! Tupnij pan noga !!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 12 razy 4

  Gdzie jest Balbina? Gdzie jest Maciora? Gdzie jest Zbysia? Gdzie jest Budyń? Gdzie jest Pinokio? Szczury pochowały się w dziury?

 • stachkaz1947

  Oceniono 11 razy 3

  Ludzie ze sobą rozmawiają i sprawy załatwiają.SZCZEGÓLNIE gdy nikomu nie jest do śmiechu.
  Kundle potrafią tylko warczeć. I sikać komuś po nogawkach.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 1

  Gdzie embargo na rosyjski węgiel pisowskie miękkie faje???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX