Komentarze (360)
Niemcy: ukradli figurki Mędrców ze Wschodu z szopek kościelnych. I zostawili list
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bratjolki

  Oceniono 11 razy 7

  Nie ma obozów imigranckich.
  Imigranci maja wizę w paszporcie lub PRAWO przekroczenia granicy.
  W obozach są ludzie (nie zapominam o tym) którzy łamią prawo.
  Złodziej aut w areszcie również nie jest "nowym właścicielem".
  Generalnie nieciekawie się kończy jak artyści interpretują prawa i zasady. Niemcy już miały malarza u władzy.

 • nieotake

  Oceniono 15 razy 7

  Melduję posłusznie, że u nasz we Wolsce jest ze wschodu mędrców cała trupa - Balbina, Matoł i Dupa - i żadnego nie brakuje nic a nic.

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 7

  A przepraszam, to ze wschodu kiedyś przyszli jacyś mądrzy? Najbardziej znanymi przybyszami ze wschodu są: Mahomet i Stalin. Lenina nie liczę, bo niemiecki wywiad przerzucił go do Rosji ze Szwajcarii.

 • kklknknojo

  Oceniono 11 razy 7

  Ale oni byli turystami, Jezus z rodziną to uchodźcy

 • true_lysander

  Oceniono 25 razy 7

  1. Zamach w siedzibie tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu - 7 stycznia 2015 - w zamachu zginęło 12 osób. Sprawcami okazali się bracia Saïda i Chérifa Kouachich pochodzenia algierskiego.
  2. Zamachy w Paryżu - 13 listopada 2015 - W krótkim odstępie czasu doszło do trzech eksplozji i sześciu strzelanin. Najkrwawszy atak miał miejsce w teatrze Bataclan. Zginęło 130 osób. Ponad 300 zostało rannych. Jednym z zamachowców-samobójców był Ismaël Omar Mostefaï, pozostali byli pochodzenia bliskowschodniego.
  3. Zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie - 19 grudnia 2016 - 40-tonowa ciężarówka Scania prowadzona przez Tunezyjczyka Anis Amria wjechała w tłum ludzi. Zginęło 12 osób, w tym polski kierowca ciężarówki, któremu skradziono pojazd, a od 49 do 56 odniosło obrażenia.
  4. Zamachy w Brukseli - 22 marca 2016 - wybuchy bomb miały miejsce na lotnisku w Zaventem w Brukseli i przy stacji metra Maelbeek. W atakach zginęły 32 osoby, a ponad 316 osób zostało rannych. Ataki przeprowadzili dwaj bracia, Khalid i Ibrahim El Bakraoui pochodzenia marokańskiego.
  5. Zamach w Nicei - 14 lipca 2016 - Zamachowiec ciężarówką wjechał w osoby spacerujące po nadmorskiej promenadzie. W wyniku zamachu zginęło 87 osób, a ponad 200 osób zostało rannych. Samochodem kierował 31-letni obywatel Tunezji, Mohamed Lahouaiej Bouhlel.
  6. Zamach w Saint-Étienne-du-Rouvray - 26 lipca 2016 roku - sprawcy to dwóch mężczyzn, Abdel Malik Petitjean i Adel Kermiche. Zginęły trzy osoby, a 4 osoby zostały ranne.
  7. Zamach w Würzburgu - 18 lipca 2016 roku - 17-letni Afgańczyk Riaz Khan Ahmadzai vell Muhammad Riyad, uzbrojony w siekierę i nóż zabił 4 osoby, 4 ranił, napadł na pasażerów pociągu podmiejskiego.
  8. Zamach w Sztokholmie - 7 kwietnia 2017 - sprawca zamachu to 39-letni Uzbek sympatyzujący z Państwem Islamskim. Napastnik wjechał skradzioną ciężarówką w tłum ludzi. Zginęło 5 osób, a 8 zostało rannych.
  9. Zamach w Paryżu – 20 kwietnia 2017 - na terenie Pól Elizejskich w Paryżu. Sprawcą zamachu okazał się 39-letni Karim Cheurfi. Przy zabitym zamachowcu policja znalazła ręcznie napisaną deklarację, że "chciałby umrzeć jako męczennik w imię Allaha". Jedna zabita, dwie ranne osoby.
  10. Zamach w Paryżu - 3 lutego 2017 - przed wejściem do muzeum Luwru w Paryżu. Kiedy żołnierze pilnujący muzeum poprosili o otwarcie toreb, zaatakował i ranił jednego z nich maczetą w głowę, wznosząc okrzyki „Allah Akbar".
  11. Zamach w Manchesterze - 22 maja 2017 - na terenie Manchester Arena. Wybuch nastąpił kilka minut po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande, spowodował śmierć sprawcy i 22 ofiar (w tym dwóch Polaków); ponad 800 osób zostało rannych. Sprawcą okazał się 22-letni Salman Abedi, pochądzący z rodziny imigrantów z Libii.
  12. Zamach w Londynie - 22 marca 2017 - na terenie Mostu Westminsterskiego w Londynie, w pobliżu brytyjskiego parlamentu. Napastnik wjechał samochodem w tłum ludzi, w zdarzeniu zginęło 6 osób, a 49 odniosło obrażenia.
  13. Zamach w Londynie - 3 czerwca 2017 - na terenie mostu London Bridge w Londynie - w ataku zginęło 11 osób.
  14. Zamachy w Katalonii - 17 i 18 sierpnia 2017 roku na ulicy La Rambla w Barcelonie i w Cambrils. Zginęło 16 osób w tym dwoje dzieci w wieku 3 i 7 lat.
  15. Zamach w Turku (Finlandia) - 18 sierpnia 2017. 18-letni uchodźca z Maroka, Abderrahman Meszka, zaatakował nożem przechodniów (głównie kobiety). Dwie kobiety zmarły.
  16. Zamach w Strasburgu - 11 grudnia 2018 - podczas jarmarku bożonarodzeniowego. Sprawcą ataku był 29-letni Chérif Chekatt. Chérif Chekatt zaczął strzelać do ludzi krzycząc „Allah Akbar”. W wyniku zamachu zginęło 5 osób, a 10 odniosło obrażenia.
  17. Strzelanina w Utrechcie - 18 marca 2019 - W ataku zginęły co najmniej 3 osoby, a 9 osób odniosło obrażenia. Sprawcą był 37-letni Gökmen Tanis.

  Ku pamięci, bo pamięć ludzka jest ulotna.

 • treser.lemingow.z.wyborczej

  Oceniono 39 razy 7

  MOŻE SPRÓBUJĄ UKRAŚĆ COŚ Z MECZETÓW????????? ALE PEWNO MAJĄ ODWAGĘ NERGALA, KTÓRY DRZE BIBLIE ALE NA MYŚL O PODARCIU KORANU ZROBIŁBY POD SIEBIE.

 • ltte

  Oceniono 8 razy 6

  Znowu artystyczna prowokacja na bazie kk. Czy z synagogi nie odbiłoby się szerszym echem? Rozumiem, że poprawność polityczna nie pozwoliła? To dopiero byłoby skojarzenie, Niemcy okradają synagogę, jak za III Rzeszy ;-) Albo z meczetu? Ach, tu wymagana jest superboska odwaga :-)

 • tornemorgren

  Oceniono 10 razy 6

  Jest drobna acz istotna różnica. Mędrcy przynieśli dary a ci dziś po nie przyszli...

 • jango33

  Oceniono 10 razy 6

  Kiedyś mędrcy dziś inżynierowie. Mędrcy przynieśli dary a inżynierowie dopiero po nie przyszli.

 • ferroetigni

  Oceniono 16 razy 6

  Ciekawe, że ci artyści nie deklarują np. iż będą utrzymywać "uchodźców" (jak wiadomo, te młode, zdrowe byki zwane uchodźcami nie chcą pracować)

 • sabaton128

  Oceniono 32 razy 6

  Skoro chcą tylko pokoju, to powinni byc tak samo szczęsliwi zarówno w rumunskiej wsi, jak i w niemieckiej metropolii.
  Dlaczego UE nie przyjmuje hurtowo Ukrainców, gdzie trwa wojna, a pewna część kraju została zagrabiona jak w dawnych czasach? Wyrazili zaniepokojenie i to wszystko.

 • xan-ti

  Oceniono 5 razy 5

  Ale legenda mówi, że to byli dobrze sytuowani ludzie, którzy wpadli na krótko w celach turystycznych a po obejrzeniu atrakcji wrócili do siebie a nie gigantyczne hordy ubóstwa z jakimi mamy do czynienia.

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 5

  Myślałem, że zakładają jakiś think-tank i chcą pozyskać mędrców do niego.

 • miaukota

  Oceniono 15 razy 5

  Ulice niemieckich miast są pełne bliskowschodnich i afrykańskich "magów" i "astrologów" - mało im ?

 • marcin1948

  Oceniono 15 razy 5

  A ja myślałem że niemieckie "inżyniery" zajefajnili kozy w wiadomym celu :)

 • sthoss

  Oceniono 6 razy 4

  Jak zwykle darmozjady próbują uczyć ludzi empatii.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 10 razy 4

  A słyszeliście o niemieckich performerze, który dźgał ludzi nożem i krzyczał Allah Akbar!? Też artysta.

 • saves

  Oceniono 6 razy 4

  Jacy wspaniałomyślni aktywiści. Rozumiem, że aktywiści dali im dach nad głową, a aktywistki d..y. Nie sądzę, by byli dobroczyńcami z cudzej kieszeni.

 • maras63

  Oceniono 6 razy 4

  Czy oni zostali wynajęci przez AfD? no bo tak z własnej woli to raczej nie, ludzie nie są aż tak głupi. Nawet artyści.

 • albatroos

  Oceniono 10 razy 4

  To ja jutro ide do sklepu troszkę pokraść i zostawie list, że to taka akcja artystyczna żeby zwrócic uwage na problemy biednych, których na kupno nie stać.

 • anzimonek

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawe, czy któryś z tych "artystów" udostępnił dla uchodźców swoje mieszkanie albo łoży na ich utrzymanie w inny sposób niż przez podatki... cwaniaczki czyimś kosztem.

 • tomcio55

  Oceniono 20 razy 4

  Te szkopy od pokoleń sprowadzają zło na Europę. Może Churchil miał rację że co jakiś czas trzeba im utrzeć nosa?

 • cyreliusz

  Oceniono 4 razy 4

  Artyści.
  Niech przeznaczą cześć swoich dochodów dla imigrantów zarobkowych.

 • lenny102

  Oceniono 18 razy 4

  Zdaje sie, ze bliskowschodni książęta nie maja problemów z zakwaterowaniem w Niemczech?A tak serio, lewactwo zniszczy Europe...

 • dziadwawelski

  Oceniono 12 razy 4

  Gdyby to trzej mędrcy przybyli po złoto i kadzidło to porównanie mogłoby być trafne.....

 • sselrats

  Oceniono 7 razy 3

  Europa powinna dac przyklad nowoczesnosci i stac sie ateistyczna.

 • stagrz20

  Oceniono 5 razy 3

  Niech przyjrzą się krajom i rządom z których ludzie uchodzą. Może pojechaliby do nich i próbowali pomóc, ale chyba sami boją się. Tu łatwiej krzyczeć i protestować z ukrycia.

 • zap_gritzky

  Oceniono 3 razy 3

  Szkopstwo-Tylko tam takie idiotyzmy!

 • 2doxa

  Oceniono 7 razy 3

  Co za glupcy

 • supermassive

  Oceniono 5 razy 3

  Akcja spotkała się z żywiołową reakcją polskich internautów.

 • piotrek_meteorolog

  Oceniono 11 razy 3

  To co się dzieje w Niemczech ws. uchodźców nawet już nie jest śmieszne.

 • euzebiusz50

  Oceniono 11 razy 3

  Troszkę bym się zastanawiał z tą kradzieżą, przecież oni bardziej lubią owieczki.

 • kenijro

  Oceniono 7 razy 3

  Ależ kretyństwo.

 • treser.lemingow.z.wyborczej

  Oceniono 15 razy 3

  euroislam.pI/muzulmanie-w-onz-blokuja-pomoc-dla-chrzescijanskich-uchodzcow/

 • deutschearbeitmaschine

  Oceniono 21 razy 3

  Nastepnym krokiem bedzie palenie kosciolow ku uciesze lewakow i LGBT po czym palenie homoseksualistow bo w islamie homoseksualizm to zlo.

 • marcin.grzegorz

  Oceniono 21 razy 3

  A teraz czekamy na artykuł o mordowanych na świecie chrześcijanach przez islamistów. Nie będzie? Cóż - nawet się nie można dziwić - niezgodne z narracją...

 • makary_firsztukk

  Oceniono 19 razy 3

  Jeżeli złodzieje nie zostaną przykładnie ukarani, to powstanie precedens i kiedy ktoś coś ukradnie to będzie twierdzić, że nie ukradł tylko zaprotestował.

 • johnny.tomala

  Oceniono 2 razy 2

  3 mędrców ze wschodu - Marks, Engels, Lenin? ;-)

 • myszoptak

  Oceniono 2 razy 2

  Dobre.

 • adin_null_adin

  Oceniono 6 razy 2

  Taaa, przynieśli więcej kredek.

 • marcin1948

  Oceniono 12 razy 2

  "Okazało się, że sprawcami jest grupa niemieckich artystów, która chce zwrócić uwagę na los uchodźców."

  No tak,szybko trzeba wykrzyczeć "że to artyści byli",może jeszcze jakis "performance" to był i sądy nie skarzą,chodź powinni b to zwykła KRADZIEŻ jest.

 • tomcio55

  Oceniono 6 razy 2

  Buahahaha dobre. A nie pyskują na nas?

 • arius9

  Oceniono 16 razy 2

  Mam dobre słowo dla mędrców ze wschodu: wypie...ć do swoich, tam będziecie u siebie, wśród muzułmanów takich jak wy. Europa nie jest dla was.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX