Niemcy. "Niewyobrażalna tragedia" w zoo, zginęło 30 zwierząt. Ogień mogła wzniecić sylwestrowa raca

Ogień całkowicie zniszczył małpiarnię w ogrodzie zoologicznym w Krefeld. Pożar wybuchł w noc sylwestrową. Żadne zwierzę nie przeżyło.
Zobacz wideo

"Potwierdziły się nasze najgorsze obawy. Wszystkie zwierzęta zginęły", poinformowała w Sylwestra rano dyrekcja ogrodu zoologicznego w Krefeld (Nadrenia Północna-Westfalia). "Ta niewyobrażalna tragedia rozegrała się tuż po północy", podało zoo.

W małpiarni znajdowało się ponad 30 zwierząt, wśród nich orangutany, szympanse, goryle oraz nietoperze i ptaki. Pożar zauważyli okoliczni mieszkańcy i 40 minut po północy zaalarmowali straż pożarną. "Kiedy przybyliśmy na miejsce, małpiarnia stała już w ogniu", potwierdzili strażacy. Zbudowany w 1975 r. i liczący 2 tys. metrów kwadratowych budynek spłonął doszczętnie. Strażacy zdołali zapobiec rozszerzeniu się pożaru na wybieg dla goryli, gdzie żyje rodzina młodych goryli. Tylko ona przeżyła tragedię.

Przyczyna pożaru jest jeszcze nieznana. Straż pożarna przypuszcza, że ogień mogła wzniecić sylwestrowa raca. Policja kryminalna wszczęła śledztwo.

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

Więcej o: