Komentarze (427)
Merkel przyznała, że dzwoniła do premiera po porażce Szydło. Przebieg rozmowy miał być nieco inny
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • vito60

  Oceniono 19 razy 9

  Oj, klamstewko Kaczęcia zostało zdemaskowane w sposób dyplomatyczny. Jeśli odrzucić tę dyplomatyczną fasadę, przekaż brzmi "Kaczka bzdury gada, za nic nie przepraszalam"

 • polski_polak_pl

  Oceniono 12 razy 8

  PISiaczki nic się nie stało, PISiaczki nic się nie stało, nic się nieeee staaaało, PISiaczki niiccc się nie staaaaało.
  27 to moja szczęśliwa cyfra, wysyłam lotto :D

 • aldomoro08

  Oceniono 14 razy 8

  Jaka nienawiscia zieja sympatycy pewnej rzadzacej partii,az sie tego nie chce czytac a zwalaja wszystko na innych.

 • kotmiki

  Oceniono 15 razy 7

  Pożyteczny Idiota Putina -Jarosław Kaczyński _ żyje w świecie PRL partia wskazuje partia zatwierdza demokracja i konstytucja to wynalazek Zachodu

 • swru

  Oceniono 10 razy 6

  Pani Merkel tu nie chodzi o to z jakiej jest partii tylko jakim jest człowiekiem. Już nie będę pastwił się nad IQ i wyglądem, chodzi o to, że ta baba nienawidzi Unii, podeptała jej flagę i w zasadzie to nie powinni jej w ogóle wpuścić do Brukseli. Miejsce narodowych socjalistów jest w więzieniu.

 • zdak72

  Oceniono 10 razy 6

  po prostu pani Merkel jako doświadczony polityk, wiedząc że za pare dni odbedzie się głosowanie nad jej kandydatką Ursulą von der Leyen zadzwoniła do Pinokia żeby go podpuścić. A chłopaki pisowskie narobiły w gacie ze szczęścia że ktoś tak ważny do nich zadzwonił i ułożyli brednie o przeprosinach o czym TVPIS roztrąbiło na cała Polske. Kanclerz Merkel osiągnęła to co chciała a teraz publicznie aczkolwiek delikatnie powiedziała fuc...k you pisowcy. Ot i cała dyplomacja

 • epik73

  Oceniono 10 razy 6

  Po mistrzowsku odwrócili kota ogonem, ale ludzie pamiętają jak stała na straży pisu i za wszelką cenę chciała skłócić UE z Polską. I kolejny raz przysłowia mądrością narodu "pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy" Parasol kaczora za granice nie sięga i widać jakimi zerami są.

 • sprawazlewa

  Oceniono 6 razy 6

  "Oceniając całą sytuację niemieckimi standardami parlamentarnymi wyraziłam podczas rozmowy moje niezrozumienie dla tego co zaszło - powiedziała Merkel." Komisja PE kierowała się wysokimi standardami PiS stosowanymi na co dzień w polskim Sejmie!! ( Na szczęście?!)

 • jkzi

  Oceniono 12 razy 6

  Merkel - „...komisji, które przypadają politykom zarówno z opozycji jak i rządu. - To dobra parlamentarna praktyka.”. Przekaz kompletnie niezrozumiały dla PIS

 • klan_fan

  Oceniono 5 razy 5

  Kaczyński przedstawił sprawę tak jak chciał żeby to wyglądało i tyle. Manipulant.

 • pulkol

  Oceniono 7 razy 5

  Mateuszek znowu kłamczuszek. To psychopatyzm premiera

 • darjen77

  Oceniono 7 razy 5

  Kaczyński nigdy nie zrozumie reguł i zasad zachodnich demokracji. A tam nie ma przyzwolenia na powoływanie na odpowiedzialne stanowiska miernot i, kłamców i patałachów. PiS może w Polsce ustawić osła czy barana na świeczniku, ale nie w Europie. Jasno w parlamencie UE pokazali, że PiS dostanie stanowisko, o ile znajdzie odpowiedniego kandydata

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 5

  Tak czy siak, mamy kolejne zwycięstwo moralne.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 9 razy 5

  No i wyszło, że Pinikio nadal mija się z prawdą. Ale to normalne.

 • stachkaz47

  Oceniono 9 razy 5

  Całą POLSKĘ zbałwanili ,pokręcili ,skłócili, pomieszali , zgnoili i jeszcze za przeinaczanie wypowiedzi mądrych europejskich polityków się biorą. SZUBRAWCY PiSie.

 • uczta_baltazara

  Oceniono 11 razy 5

  Znam treść rozmowy !!!!!!
  - Halo ! Macron ? Tu mówi Merkel.
  - Nie, tu Morawiecki.
  - A to przepraszam.

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 5

  Trollownia wolskiego Al Capone dostała, jak widze wścieku z racji wyjaśniena przez Merkel kłamstw JK o Jej 'niby przeprosinach'...
  :).

 • feliks10

  Oceniono 11 razy 5

  taki swiat ..propagandy zbudowal pis i ten chory z nienawisci czlowiek ...skazal polakow na wieczna wojne i nienawisc ..tak nie zbuduje sie kraju ..tylko kolonie karna ..pieklo ..on nienawidzi tego kraju i dlatego chce go zatopic ..i lud ciemny ..wierzy w to i na tym to polega ...czy wielki narod nie umie tego dostrzec

 • jurek4491

  Oceniono 15 razy 5

  PiS jest WRZODEM na zdrowej tkance europejskiej - taki wstyd dla cywilizacji w XIX wieku w środku Europy .

 • amsterdam66

  Oceniono 17 razy 5

  Porażka PiS po raz kolejny okazała się sukcesem .

 • feliks10

  Oceniono 11 razy 5

  dziekuje ci swiecie cyewilizowany ze jestes ..gdyby nie to ..inaczej myslacych ..w tym piekle polskim juz zabijaliby ..polska jest miejscem ..gdzie nie da sie zyc ..bedac normalnym czlowiekiem ..brak poszanowania praw ,,czlowiek sluzy obecnej wladzy tylko do manipulacji ..skazali nas na wieczny lek ..i niepewnosc ..kazdego dnia zastanawiamy sie co wymysli rzad by zabrac nam podmiotowosc ,,czujemy sie jak karly rozgrywane przez ignorantow i chorego za nienawisci czlowieka ,,,i to wyobrazenie za polska jest wielka ..prawa propaganda jest codziennoscia ..okrutny kraj z pogranicza ..skansen mentalny ..postawy rasistowskie ..zmuszanie ludzi do wyznawania jednej prawdy desruktorow ..pomocy cywilizowany swiecie ..beda nas zabijac ,,,juz to robia ,,w bialych rekawiczkach

 • munkela

  Oceniono 4 razy 4

  O tym, ze rozmowa z pania kanclerz nie mogla przebiegac tak , jak to przedstawial to Kaczynski bylo wiadomo od poczatku.
  Przeprosiny ze strony pani kanclerz NIE MOGLY MIEC MIEJSCA BO NIE MIALA ONA ZA CO PRZEPRASZAC.

  Wszystko co mowil Kaczynski bylo przeznaczone dla wyborcow PiS-u po to aby ich przekonac iz z Polska, POD RZADAMI KACZYNSKIEGO, cala UE liczy sie wiecej niz z innymi panstwami.

 • q1000

  Oceniono 4 razy 4

  Macki prezesa nie siegają do Brukseli ? To dziwne bo to taki "światowy" człowiek

 • maaac

  Oceniono 8 razy 4

  >>Były premier, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego odniósł się też do rozmowy, jaką Angela Merkel miała przeprowadzić z Mateuszem Morawieckim po przegranej Beaty Szydło w wyborze na szefa Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych. Kanclerz Niemiec, według słów Jarosława Kaczyńskiego, miała przeprosić polskiego premiera. - To nieprawdopodobne choćby z tego względu, że Merkel nie może wymusić na niemieckich europosłach z EPP głosowania w określony sposób, a nawet gdyby była w stanie to zrobić, byłoby to nadal za mało, by zagwarantować, że tym razem kandydatura Beaty Szydło przejdzie. Taka rozmowa nie miałaby sensu - twierdzi Miller.

  Jak dodaje polityk, rozmowa miałaby sens, gdyby "kanclerz Merkel zadzwoniła do premiera Morawieckiego w sprawie poparcia dla Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej". - Poza tym zwróćmy uwagę na znamienną rzecz: dziś KE ma przejść do kolejnego etapu procedury rozliczania władz Polski za naruszanie prawa. To ma być ten efekt rozmowy Merkel z Morawieckim? - ironizuje Miller. <<<

  wiadomosci.gazeta.pI/wiadomosci/7,114884,25003939,leszek-miller-nie-wierzy-w-przeprosiny-merkel-po-porazce-szydlo.html

  I co? Wygląda na to, ze chłop miał rację, a ci co twierdzą jakoby on mówił, że rozmowy w ogóle nie było łżą jak to PISowcy mają w zwyczaju.

  (PS. to ocena inteligencji a nie moralności Millera)

 • franclajn

  Oceniono 6 razy 4

  Za Gierka propaganda sukcesu była podobna. Polska była wtedy ponoć w pierwszej dziesiątce najpotężniejszych państw świata, a poziomem życia przegoniliśmy Zachód. Od rana do wieczora odtąbiano same sukcesy, a spotkania z przywódcami państw świata godzinami transmitowano w telewizji. Wszystko to, tak jak dziś, było kłamstwem. Sukces trwał niespełna 6 lat i się zamienił w niepspotykaną katastrofę cywilizacyjną, bo był efektem rozdawnictwa pustego pieniądza, zaciągania kredytów i kłamliwej propagandy telewizyjnej i radiowej. W latach 1976-1990 roku Polska była już największym nędzarzem Europy, gdzie dobra ma polskie warunki miesięczna pensja była warta 25 USD i bez kartek żywnościowych na kiełbasę, buty lub benzynę pieniądz nic nie był wart. Zmierzamy w tym samym kierunku. Już pierwsze oznaki nadchodzącej katastrofy widać. Będzie Wenezuela plus, czyli bieda z nędzą i czołgi na ulicach. Prawa ekonomii są niubłagane. Rozdawaniem pieniędzy i brakiem rodzimych, nowoczesnych technologii i produktów oraz brakiem inwestycji prywatnych nie zbuduje się sprawnego państwa. Nasz obecny wzrost gospodarczy to efekt popytu wewnętrznego, który napędza pusty pieniądz rozdawany z budżetu. To jest znana od wieków światu recepta na katastrofę.

 • jerzy1400

  Oceniono 6 razy 4

  Cokolwiek mówi Matołusz, jest kłamstwem, więc nie warto go słuchać.

 • 1.wyborca

  Oceniono 6 razy 4

  I znowu wina Tuska

 • junk92508

  Oceniono 6 razy 4

  Powiedziała mu że "rozumiem ale nie popieram"....

 • six_a

  Oceniono 8 razy 4

  już wystarczająco śmieszne było to, że jarek relacjonował kłamstwa, których mu matołusz naopowiadał. dodatkowo przekazał, że angela trzęsie nawet parlamentem europejskim.
  mateusz natomiast opowiadał angeli, że u nas dobra praktyka przyznawania stanowisk opozycji jest też szanowana. looool. i taki pajac rządzi tym krajem.

 • anonim_ka

  Oceniono 8 razy 4

  Jarozbaw kłamie odruchowa, ma taki nawyk ! ! ! Obrzydliwy obślizgły zgangrenowany typ ! ! ! !

 • jakub13579

  Oceniono 10 razy 4

  Pewnie za poparcie von der Layen, matołusz zażądał nie dość skutecznie stołka dla szydła. No i puścili go w kanał, co mu się słusznie należało.

 • grubymisiek1

  Oceniono 8 razy 4

  Mieli porozumienie na najwyższym szczeblu. Do Kulawego nie doszło,że w demokracji działa wszystko inaczej niż w satrapii.

 • supertiumacz

  Oceniono 10 razy 4

  "Merkel zadzwoniła do Morawieckiego "z przeprosinami, "  -Halo. Premier Macron?
  -Nie. Morawiecki.
  -A, to przepraszam.

 • zd46

  Oceniono 16 razy 4

  Brawo, brawo „strategu” Jareczku, brawo Mateuszku kłamczuszku, wasze sukcesy to raczej polityczne i dyplomatyczne szambo, „knajackie awanturki” i infantylne ekscesy:
  - to, co dla innych jest wstydem i światowym blamażem, dla was jest dumą idioty,
  - to, co dla innych klęską i porażką, dla was zwycięstwem „wyrwanym z kontekstu”
  - to, co dla innych jest sromotną porażką, dla was jest paranoicznym sukcesem
  - to, co jest przegraną 27: 1,u was jest zwycięskim remisem 19:34 tkanym „szydłem”
  - to, co dla innych jest arogancją i butą, dla was jest normalnością elity PiS-u
  - to, co jest dyktaturą dla świata, dla was i Kaczyńskiego jest "demokratyczną mono władzą"
  - to, co u innych jest bezprawiem, dla was jest „konstytucyjną miłością ”
  - to, co u innych jest całkowitym łamaniem praworządności i trójpodziału władzy, u was jest „bożkowatością prezesa” , czyli trzy w jednym: Jarek-PiS-Kaczyński”.

 • chi-neng

  Oceniono 18 razy 4

  JK:
  - ..."po przegranym dla Beaty Szydło głosowaniu Merkel zadzwoniła do Morawieckiego "z przeprosinami, wyrazami zdumienia i szoku po tym, co się stało"
  ------
  Merkel z przeprosinami do JK!
  Hahaha...hahaha...
  TEN ma ale chore marzenia!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 5 razy 3

  No i kolejny raz wyszło Szydło z worka,tym razem za kłamcą Mateuszkiem i drugim kurduplem.

 • cracken001

  Oceniono 5 razy 3

  Dobra,dobra makrelo,tu nie ma zadnego zdziwka,Po prostu oborowa z Brzeszcz ma kompetencje,akurat na.....oborowa,a PiS chce wpuscic CHAMSTWO na salony

 • anty-oszolom

  Oceniono 7 razy 3

  Biedne piSSdzielstwo uczy się polityki. I języków.
  Nie wiedzą, że dzisiejszy przeciwnik polityczny może być kiedyś sojusznikiem, a przynajmniej współtwórcą w pewnych kwestiach, i zawsze trzeba z nim rozmawiać. Nie rozumieją ruchu Merkel.
  A po drugie - języki. Angielskie "sorry" ma nie tylko znaczenie "przepraszam", ale również "przykro mi.
  To "sorry" oznaczało ni mniej, ni więcej, ale "przykro mi, że znów dostaliście w du9d)ę na swoje własne życzenie".
  Cóż, kmitek nigdy nie wyjdzie poza swoją kmiotkowatość.

 • 600ps

  Oceniono 5 razy 3

  Dni i lata mijaja a nasi pisowscy przywódcy dalej klamia. Banda klamców która uwarza sie za katolików.

 • radon13

  Oceniono 7 razy 3

  Czyli wyraziła ubolewanie z powodu zaisniałej sytuacji . Standard dyplomatyczny. Jak widać nie pomogło to nijak Szydło i zrezygnowala , słusznie z kandydowania.

 • an-te

  Oceniono 7 razy 3

  A skąd wiadomo, że pissowcy poparli kandydatkę? Dlatego, że to mówią? Przecież głosowanie było niejawne. Jestem przekonany, że głosowali przeciw, a teraz mają mówić, że jest inaczej. O, naiwności!

 • siekier35

  Oceniono 5 razy 3

  żal.pI
  baba ma przynajmniej jaja
  nie to morawiecki,zgrzybiały tetryk z żoliborza i jakieś tam szydło...
  ta to pewnie już dziewica konserwowana

 • urian

  Oceniono 7 razy 3

  Czemu mnie to nie dziwi, że Morawiecki okłamał Kaczyńskiego ? Jeden jest chorobliwym egocentrykiem, a drugi chorobliwym kłamcą.

 • maj.basia

  Oceniono 7 razy 3

  No i jak można się "nadziać" na pisowską gadaninę i wysokie mniemanie i pychę, w którą obrośli
  pisowcy, a szczególnie Kaczyński, który myśli...eeee nie myśli, tylko plecie co mu ślina na język
  przyniesie. A Pinokio - ach jak zwykle bajdurzy od rzeczy.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 4 razy 2

  PE zj**ał pisowskich przestępców konstytucyjnych na funty a Merkel udaje, że nie wie o co chodzi. Normalna gra w demokracji. Pisowskie chooje muszą się przyzwyczaić do tego, że przechadzają się po europejskich salonach z rogami na głowie niczym jeleń

 • ferryk

  Oceniono 4 razy 2

  Widać z tego ,że rozmawiali chyba po madżursku a każdy usłyszał i tak to co chciał.

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 2

  Osobowość i wcześniejsze działania oraz przekazy medialne mogły pani Szydło nie pomóc ale jeśli jakieś ustalenia gabinetowe były to należało ich się trzymać, czasem się wystawia inną kandydaturę, polityka to sztuka kompromisu ale i zarazem gra kombinacyjna. Pani Merkel dzwoniła do szefa rządu gdyż to jest ten poziom rozmów oraz posługiwanie się językiem wspólnym, co usłyszał prezes Kaczyński od prezesa Morawieckiego nie wiemy, wimy że mogło to być podkolorowane. Do prezesa dzwonił szef CDU i on mógł rozmawiać po polsku, to z kolei poziom porozumienia na szczeblu partii. Dla nas priorytetem była tylko jedna kandydatura a dla całości UE nie, to jedna z wielu a by być znanym to jednak na korytarzach i innych pomieszczeniach trzeba zawierać znajomości, panu Szydło zdawała sobie sprawę ze swoich niedoskonałosci i że wkroczyła na poziom dla niej zbyt wysoki, bolesne ale prawdziwe, to PiS jej zrobił krzywdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX