Monachium. Butelką piwa i pięścią w twarz. Polacy odpowiedzą za atak na kobiety

Pijani Polacy zaatakowali dwie młode kobiety w Monachium. Jeden z nich odpowie za molestowanie i pobicie, drugi za usiłowanie pobicia.
Zobacz wideo

Do incydentu doszło w niedzielę 9 czerwca w centrum Monachium. Około godziny 9 28-letnia Fulya i jej 20-letnia siostra wracały z imprezy do domu. W okolicy Placu Karola natrafiły na dwóch pijanych Polaków. Kiedy mężczyźni mijali kobiety, jeden z nich, 23-latek, chwycił młodszą dziewczynę za pierś.

Pięścią i butelką piwa

Jej starsza siostra Fulya zaczęła domagać się wyjaśnień. "Co to ma znaczyć?!" - zapytała, ale Polak uderzył ją w twarz - najpierw pięścią, a potem butelką piwa. Dziewczyna upadła na ziemię, doznając obrażeń twarzy - poinformowała monachijska policja.

Potem dziewczynę próbował uderzyć także drugi z Polaków. Pomogli jednak temu zapobiec policjanci, którzy patrolowali centrum miasta i zauważyli zajście. Ostatecznie na miejscu pojawiło się sześć patroli policyjnych.

Wypuszczeni do domu

Polacy zostali aresztowani, a ofiara zabrana do szpitala. Jak donoszą niemieckie media, Fulya ma złamany nos i zerwane więzadła. - Od zdarzenia ciągle czuję silny niepokój, mam też trudności ze snem - powiedziała poszkodowana dla "Build".

Według informacji policji obaj Polacy mają stałe zameldowanie w Monachium. Po przesłuchaniu na komisariacie mogli wrócić do domu. - Według kodeksu postępowania karnego nie było powodu, żeby ich aresztować. Inaczej byłoby w przypadku, gdyby nie mieszkali na stałe w Niemczech - mówi rzecznik monachijskiej policji, Ronny Ledwoch.

Przeciwko Polakom toczy się postępowanie. 23-latek odpowie za molestowanie seksualne i niebezpieczne uszkodzenie ciała, a 26-latek za usiłowanie pobicia. 

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

Więcej o:
Komentarze (297)
Monachium. Butelką piwa i pięścią w twarz. Polacy odpowiedzą za atak na kobiety
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 113 razy 103

  Zgodnie z planem Morawieckiego; chrystianizacja Europy w stylu polskim:)

 • van_norden

  Oceniono 93 razy 91

  "Pomogli jednak temu zapobiec policjanci, którzy patrolowali centrum miasta i zauważyli zajście." Jak w centrum Katowic pocięto dwie dziewczyny to same musiały szukać nagrań z monitoringu. Pomógł im Turek z kebaba i ludzie na FB. Policjanci nie kiwnęli palcem. Taka drobna cywilizacyjna różnica

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 103 razy 81

  Polactwo wyklęte walczyło o chrześcijańską Europę.

 • 2majtek1

  Oceniono 75 razy 63

  Ale oni tacy przykładni katolicy nie to co te araby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX