Komentarze (196)
Szwajcarska gazeta o polskim Kościele: Okopał się w mentalnej twierdzy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 1pastafarianin

  Oceniono 13 razy 11

  Kościół musi istnieć bo ludzie mają silną potrzebę wierzyć w coś wielkiego bez względu na to czy bóstwa istnieją czy nie. A innym tematem jest fakt, iż przecież barany są po to by je strzyc...

 • ola-blue

  Oceniono 11 razy 9

  Złodziej najgłośniej krzyczy "Łapać złodzieja!!!". Wstrętem napawa mnie zgnilizna moralna kościoła katolickiego i zgoda katolickich kołtunów na przestępstwa, przekręty, zboczenia i wszechobecne zakłamanie klechów.

 • bamapo

  Oceniono 8 razy 8

  KK w Polsce ma niewiele wspólnego z wiarą w Boga. Zajmuje się głównie politykowaniem, interesami oraz wykorzystywaniem ludzi na różne sposoby.

 • lisamonika

  Oceniono 8 razy 8

  Kosciol w Polsce ma niewiele wspolnego z wiara w Boga. Kontroluje zycie ludzi I decyduje za nich, tam gdzie kazdy sam powinien. Odbiera ludziom mozliwosc dobrej edukacji i wolnosciji.

 • eclipse23

  Oceniono 8 razy 8

  jak bardzo się szwajcarzy mylą,... zbydlęcenie religijne i okupacja chrystusowego pedofilstwa prędko się nie skończy

 • swru

  Oceniono 8 razy 8

  Muszę zmartwić Szwajcarów. Zwycięstwo PiS to zwycięstwo Kościoła. Będą dalej trzepać kasę, będą dalej zabawiać się z dziećmi, będą dalej podrygiwać z pisimi pretorianami u Rydzyka, będą dalej spokojnie wprowadzać szariat i tępić ateistów, LGBT, promować produkcję dzieci, a za to utopić in vitro bo przecież chodzi o to by patologia się rozmnażala. A edukacja ograniczała się do tego by umiał skreślić krzyżyk na liście PiS

 • lot23

  Oceniono 13 razy 7

  klerykalna mafia watykanu wyslala swojego dzielnego zolnierza pedofila karolka kremówkowego do odnowienia oblicza ziemi - tej ziemi w taki sposób zeby niczego nie odmienić no i oczywiście jak zawsze udało się religijnym cwaniakom zrobić wszystkich w hooja - ale teraz jest problem bo się wydalo ze ta kartonowa religia,kler, koscioly, watykan nikogo nie zbawia ani w tym zyciu i na tym swiecie ani po śmierci we wszystkich innych swiatach - i jak to teraz wyjasnic ?

 • lisamonika

  Oceniono 7 razy 7

  Kaczynski uzyl polski kosciol katolicki do celow politycznych. Niezgodne z demokracja I wolnoscia. spowodowal odsuwanie sie ludzi od kosciola. Kosciol jest obwiniany zla polityka Kaczynskiego, po co dal sie wciagnC.

 • loneman

  Oceniono 6 razy 6

  W czasach "krucjat" i Inkwizycji, licza jak PiS, ze ludzie beda na ich zbrodnie oraz klamstwa slepi i glusi lapiac sie na bajkowe obiecanki 😕😲

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 8 razy 6

  Żadne opresyjne działania władzy ręka q tekę z kościołem nie zatrzymają procesu upadku kościoła. Będzie ro martwa atrapa która zdmuchnie z powierzchni ziemi wiatr historii. Upadek bedxie tym głębszy im bardziej bedxie opresyjna władza

 • kletos

  Oceniono 6 razy 6

  Cyt. " ... religijność spada i nawet kult Jana Pawła II nie powstrzyma tego procesu>" Ale problem jest w tym, że to właśnie kult człowieka, W MIEJCE Boga powoduje, że ludzie odchodzą od religii rzymskich-katolików.

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 6

  "Dziś władza Kościoła katolickiego w Polsce kruszy się"
  -----
  Dokas sa w symbiotycznym aliansie z Rydzyko-Koscielnym, zadna sila ich nie skruszy.
  Nawet pedofilie bronia i obronia, przy pomocy psow gonczych JK, Ziobry, Dudy, Przlebskiej...
  Nie pomne wszelkich Kuchcinskich, Macierewiczow, Brudzinskich, Karczeswkich, Terleckich, i innych Gowinow czy Glinski.
  No wreszcie wszelkich zamokowanych trzech Beat i innych Sobeckich. Godeckich, Elbanowskich, Zalewskich, Kemp, czy ordo -iuris oszolomow, exorystow episkopatowych, etc...etc...

 • zdziwiony6

  Oceniono 22 razy 6

  Kościół dużo w Polsce traci na znaczeniu z dwóch powodów. Po pierwsze postępuje naturalna laicyzacja społeczeństwa. Po drugie pycha i arogancja dostojników Kościoła zniechęca do tej instytucji.

 • tg64

  Oceniono 12 razy 6

  Niestety pod wpływem nacisku opór materii wzrasta. To społeczeństwo jest stracone bo żadna krytyka i solidne argumenty nie pomogą. A wręcz przeciwnie.

 • agnrodis

  Oceniono 7 razy 5

  czy oni w tej Szwajcarii naprawde nie wiedza, ze Rydzyk pracuje dla Putina, ze to jest czlowiek Kremla, ktorego Ruskie wyposazyly w nadajniki dla Radia ma Ryja w latach 90tych i ktory jest oficerem prowadzacym rosyjskich agentow w Polsce. Stad Macierewicvz jako minister MON, ciagle jezdzil do Torunia po instrukcje.

 • jerzysm42

  Oceniono 7 razy 5

  Wystarczy małe tąpnięcie w światowej gospodarce, a Polska okaże się bankrutem.
  W czasie kryzysu pisowski rząd nie będzie mógł rozdawać swoich plusów i żaden kościół nie pomoże.
  "lud boży" będzie wieszał swoich biskupów i obdzierał złocone ołtarze

 • sommers

  Oceniono 7 razy 5

  Jako głęboko wierzący katolik, widząc takie zdjęcie z purpurowymi czapeczkami, rzygam na kilometry dwa.

  Powiem tak. Totalne, zniewieściałe zyeby, żerujące na naiwności słabszych.

  Jako dziecko miałem wątpliwą przyjemność być wychowywany przez siostrę Gertrudę. Jak samo imię wskazuje, miłość i pokora to było coś czego te babsko w życiu nikomu nie dało.

 • janviertrois

  Oceniono 5 razy 5

  Okopali? Zakopali prawdami objawionymi aż po samą szyję. Alleluja Pan i piękne panie z nami.

 • krowajagoda

  Oceniono 5 razy 5

  Moze sie i kruszy. Ale wydoi jeszcze z ojczyzny naszej miliardy. A smrod bedzie po nich na lata

 • realistas

  Oceniono 5 razy 5

  PiS i kler trzymają się razem. Tyle, że ich związek zaczyna się kruszyć.

 • byly_aniol

  Oceniono 9 razy 5

  Czekam na dane, jaki procent kleru wierzy w Boga. Lub kiedykolwiek wierzyło i przez kontakt z kumplami całkowicie i nieodwracalnie wiarę straciło.

 • stomatologggg

  Oceniono 9 razy 5

  Nie rozumiem co oni wszyscy z tym komunizmem? W Polsce był ustrój socjalistyczny i to jeszcze nie w tej najdoskonalszej formie. Komunizmu nigdy u nas nie było!

 • adbepl

  Oceniono 5 razy 5

  Już dawno powinni ci sekciarze i wyznawcy kultu mamony i rozpusty zniknąć z przestrzeni publicznej. Ich miejsce jest w odosobnieniu klasztornym o bardzo surowym rygorze !!!

 • junkamm

  Oceniono 5 razy 5

  zalała nas polaków fala pedofilskich złodzieji koscielnych . w polsce jest ich najwiecej . papież franciszek nic nie robi . zamiast rozwiązać kosciół to zlo w polsce udaje że nic nie widzi . a w polsce szrzy sie ogrom pedofilów koscielnych i przybywa ich . ponatto kosciól rozkrada panstwo polskie . juz tyle kasy wzieli od nas narodu i wcale nie zważają na ogromną biede w polsce . napychają sie pieniedzmi wile luksusowe domy baseny i chlanie na umur a niekiedy pieniądze nasze wyłudzone niekiedy ukradzione wydają w burdelach . prowadzą luksusowe życie niekiedy ponad stan i nic ich księży nie obchodzi czy polak jest głodny biedny i popełnia z tego powodu samobójstwa . kosciół w polsce jest tak bezszczelny kłamliwy złodziejski diabelski. robią tylko krzywde ziom a przy tym obławiają sie ogromnymi pieniedzmi a jeszcze pieniądze od z rządu . wtrącają sie do polityki rodziny . nakazują jak mamy głosować jak mamy wogóle życ a przy tym wyciągają swoje uszy do wyciągania grzeszków a pózniej mają ubaw . niekiedy donoszą do władz co usłyszą w konwesjonale. zgroza . musimy coś z tym zrobić . kosciół musi w polsce odejśc i wszystko zrobimy by doszło do tego.

 • homopatus

  Oceniono 15 razy 5

  Kościół katolicki jest jak najbardziej potrzebny!

  Gdzie ukryją się wszelkiej maści zboczeńcy i zwyrodnialcy gdy kościoła zabraknie?

 • elenem

  Oceniono 8 razy 4

  Trafione w sedno.
  Kościół upadł... moralnie i etycznie.
  Brak autorytetu wśród zwierzchników Kościoła i sojusz z PIS to gwózdz do trumny KK.

 • nicto_mk

  Oceniono 6 razy 4

  "Nie tylko konserwatywno-narodowy rząd w Polsce, lecz także Kościół katolicki „okopał się w mentalnej twierdzy” - myślę, że wielu naszych rodaków okopało się w mentalnej twierdzy razem z tym ześwieczczonym Kościołem. W Polsce jest bardzo malo wierzących, jest tylko trochę "praktykujących"

 • putin2000

  Oceniono 20 razy 4

  Poradnik trolla, dział "na Szwajcarię":
  1. wypomnieć żydowskie złoto,
  2. niech się martwią uchodźcami i afrykańskimi kleszczami,
  3. banksterzy,
  4. protestanci,
  5. większość mówi po niemiecku czyli Hitler,
  6. nie mieli husarii i nie umierali za kraj tyle co my

 • anonim_ka

  Oceniono 2 razy 2

  Uzależnienie od sprawowania władzy jest równie szkodliwe jak uzależnienie od narkotyków , alko , hazardu itd . Nasz rodzimy epidiaskop i wielu polityków to ludzie chorzy na bycie celebrytą ! ! !

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 2

  MenDalnej, a nie mentalnej.

 • Oceniono 1 raz 1

  Po co chodzić do kościoła po to by dawać na tacę.Wierze w Boga. ale pujde aby modlić się z księdzem który gorzej postępuje jak ja..przed kościołem stoją z gazetami ,aby dawać pieniądze.Nie podoba mi się to zdzierstwo księży.Maż mój nie żyje już ponad 40 lat za to że leży na cmentarzu muszę płacić ,bo inaczej ponoć wyrzucą nagrobek.......Poza tym to spowiadać się to co za głupota ,chodziłam do spowiedzi ,nie poszłam do spowiedzi na Wielkanoc ,bo mój syn ślubował dwa tygodnie po Świętach i z tego powodu wyzywał mnie na cały głos,a ludzie słuchali....Krzyczał na mnie jak bym kogoś okradła czy zabiła...Tak nas straszą księża Bogiem a dlaczego sami , Mają dzieci nieślubne, molestują dzieci , uprawiają niegodne życie kapłana i sami nie boją się Boga .Jak na kościoły dostawali paczki to byłam światkiem sceny ,jak ta staruszka oddała herbatę i grzecznie prosiła by zamienił jej na kawę .Tak z nią się klucil nerwowo .Wyszłam bo nie mogłam tego słuchać.Jak panienka miała dziecko to nie chciał okszcic ,tylko ubliżał .......Jestem już osobą starszą ,ale nie chodzę do kościoła.. Nienawidzę tego zdzierstwa , pazerności księży..Ten film Tylko nikomu nie mów dopiero częściowo pokazał jak postępują księża.

 • alberts

  Oceniono 3 razy 1

  Partia i kościół to są dwie strony tego samego medalu. Obie te instytucje mają utrzymać poddanych w posłuszeństwie. Jeśli jest zabobonem wiara w kościół, to dotyczy to również partii. Sądząc po ostatnich wyborach, to mamy w kraju prawie 46% ociężałych umysłowo.
  To wnioski z komentarzy.

 • claudiusz

  Oceniono 1 raz 1

  kosciol juz przegral batalie bo wlaczyl sie z zycie polityczne kraju wiec zamiast glosic slowo boze kosciol mowi na kogo glosowac !!!!....z drugiej strony parszywe klechy gwalca dzieci a polski episkopat nie tylko ze nie wyciaga wnioskow to jeszcze ukrywa pedofilow koscielnych...zenada!!

 • srv14

  Oceniono 1 raz 1

  Amen

 • uploadhelski

  Oceniono 2 razy 0

  napisano to niedawno o Rosji: do cerkwi chodzą stare, głównie biednie kobiety, mężczyźni piją. Tymczasem na nabożeństwach w meczetach widać mnóstwo młodych mężczyzn, w średni wieku i starszych też, w nabożeństwach dla kobiet również. Religie chrześcijańskie, czy to prawosławna, katolicka, czy protestancka są w odwrocie. Polski kk zachowuje się jakby nic do hierarchów nie dochodziło, z dwóch wyjść - jasnego postawienia sprawy, ekspiacji, przyznania się do win albo metody przeczekania, wyciągania argumentów, że wśród murarzy też są pedofile - wybrano to drugie. Pozwala to w krótkiej perspektywie, we współpracy z PiS, zachować "rząd dusz", ale upadek będzie silniejszy niż przy wybraniu metody uczciwej, przyznania się do win. Jeden list nic nie znaczy, a jak do tego pozwala się go nie przeczytać i krytykować - to już upadek zupełny.

 • ubudubu4

  Oceniono 2 razy 0

  A Ugandzie główna gazeta pisała że KO okopała się mentalnie na nienawiści do reszty Polaków......hee

 • 0

  Koniecznie muszę sprawić sobie taką purpurową czapeczkę nie będę musiał wrzucać na tacę w niedzielę, jeszcze tak jak Wałęsa wezmę sobie marynarkę znaczek z Maryją jestem w gość nie do ruszenia tak w parafii jaki na dzielni

 • laguardia1996

  Oceniono 3 razy -1

  Lepszy pusty kosciol , niz pelen demonow....

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 3 razy -3

  No, na razie teza, że władza kocioła katolickiego się kruszy jest trochę na wyrost. Póki co ludzie do kocioła chodzą (38% to morze ludzi!), komunie łykają i na tace dają. A to księżom wystarcza. G.. ich obchodzi co sobie tam ludzie pod nosem na koscioł i księży pochrząkują. W ogóle g.. ich obchodzą ludzie.

 • zdzisiek66

  Oceniono 9 razy -5

  "Religijność spada" - naprawdę Szwajcar tak napisał, czy też pan Lepiarzowi znajomość języka polskiego spadła prawie do zera?
  Niezależnie jednak od spadków, to okopany mentalnie Kościół triumfuje, a postępująca sekularyzacja i rosnący w siłę ruch antyklerykalny jakoś znikają w drodze do urn wyborczych.

 • f1909

  Oceniono 15 razy -5

  Wielki Boże !!! -- Jak już Szwajcarzy tak o nas piszą to my rzeczywiście musimy SZOROWAĆ JUŻ DNO ! -- A wczoraj w TVP kłamali że rozwijamy się najszybciej w Europie a i na świecie jesteśmy bodaj na 5 miejscu ! -- Jak można tak strasznie kłamać kiedy ogromne połacie biedy widoczne są na każdym kroku ! -- I jak tu żyć ? -- Innymi słowy trzeba zwijać manele i EMIGROWAĆ DO SZWAJCARII !!!

 • andrzejsec1

  Oceniono 9 razy -7

  Bóg w życiu człowieka, kobiet w szczególności, jest jak najbardziej potrzebny!
  Jak lepiej wyrazić moment przeżywania orgazmu jeśli nie jękiem "Oh my god" (w skrócie : OMG!!!)
  Wyobraźmy teraz sobie, że Boga jednak nie ma...
  Horror!

 • krystian71

  Oceniono 7 razy -7

  A gdzie moja opinia?

 • f1909

  Oceniono 10 razy -8

  Następni nasi wielcy przyjaciele , którzy się o nas martwią ? -- To dobrze niech się martwią !!!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy -10

  Trochę chora sytuacja kiedy gazeta z protestanckiej Szwajcarii pisze o kościele katolickim w Polsce.

  Równie obiektywny i rzetelny artykuł mógłby napisać np o judaizmie ortodoksyjnym Nasz Dziennik.

 • Oceniono 14 razy -12

  O sądach szariackich w Londynie niech coś napiszą... A nie, nie wolno. Tam przecież jest prawdziwa demokracja. A może Wy Czerscy coś napiszecie? Nieee. Wy czekacie, ktoś kogoś uderzy pod monopolowym. Wtedy dopiero macie sensację na m. in. dwa tygodnie.

 • krystian71

  Oceniono 13 razy -13

  A napisali to przed czy po wyborach?
  W których naród dał kopa w dupala lewusom i zbokom zwołującym się na polowanie z nagonką na Kościół

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX