Komentarze (256)
Raport służb: Rosja próbuje wpływać na kampanię wyborczą przed majowymi eurowyborami
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • extrafresh

  Oceniono 11 razy 3

  KGB = Antoni M. z KC PiS.

 • mazzini890

  Oceniono 17 razy 3

  Wszyscy to robią.Ale atakowani mogą się bronić. Ale bez względu na to co robi Rosja tutejsi pisowcy wyją razem z nią jednym głosem.Przypadek i czy Jarek wie o tym?

 • realistas

  Oceniono 22 razy 2

  Rosji jest lepiej z UE niż bez. To USA destabilizują UE przy pomocy takich kundelków jak Polska czy pribałtyka.

 • log314

  Oceniono 10 razy 2

  sowieckaja trollandia

 • 1111pln

  Oceniono 14 razy 2

  Tak dla przypomnienia...

  《22 marca 2015 r. Sankt Petersburg stał się stolicą międzynarodowego neonazizmu. Rosyjska partia Rodina (Ojczyzna), której liderem jest wicepremier Dmitrij Rogozin, zorganizowała Międzynarodowe Rosyjskie Forum Konserwatywne „w obronie tradycyjnych wartości” i przeciwko zachodnim sankcjom wobec Moskwy.
  Przedstawiciele kilkunastu partii ultraprawicowych z Europy, z których część jest zaliczana do neonazistowskich, przeciwstawiali się „amerykańskiemu imperializmowi” i deklarowali poparcie dla stanowiska i polityki prezydenta Władimira Putina w kryzysie ukraińskim. Europejscy neonaziści chcą przy wsparciu putinowskiej Rosji zbudować „nowy porządek światowy” i wyrazili wolę zorganizowania ruchu, który miałby służyć jako wspólna trybuna i platforma przeciwko „zagrożeniom dla narodowej suwerenności i tożsamości”. Ruch ten według deklaracji Fiodora Biriukowa z Rodiny, ma stać się „kamieniem węgielnym nowego świata”.

  „Nie popieramy sankcji zadekretowanych przeciwko Rosji wskutek kryzysu ukraińskiego” – oświadczył eurodeputowany i były szef neonazistowskiej niemieckiej partii NPD Udo Voigt, skazany w przeszłości za to, że nazwał publicznie Adolfa Hitlera „wielkim człowiekiem”. Oświadczył on na forum, że „godna podziwu jest cierpliwość, jaką wykazuje Władimir Putin wobec agresywnej polityki NATO”. Z kolei Nick Griffin, były lider skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP), nazwał forum w Petersburgu zgromadzeniem „oporu wobec niszczenia tradycyjnych chrześcijańskich wartości przez współczesny świat”.

  Uczestnicy Forum z Ataki, NPD i Złotego Świtu nawet nie kryją się z fascynacją III Rzeszą i nazizmem. Poglądy ich członków są tak radykalne, że niektóre skrajnie prawicowe partie w Europie wręcz odmówiły uczestnictwa w Forum. Stało się tak w przypadku węgierskiego Jobbiku, francuskiego Frontu Narodowego oraz Austriackiej Partii Wolności, której liderzy na trzy tygodnie przed rozpoczęciem Forum zrezygnowali z przyjazdu do miasta nad Newą. Pomimo faktu, że szefowa francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen, w 21 marca 2015 r. krytykowała w rosyjskiej telewizji publicznej europejskie sankcje wobec Rosji zadekretowane – jak oświadczyła – „na rozkaz USA” i „antyrosyjską propagandę” dotycząca kryzysu ukraińskiego. Nawiasem mówiąc, wszystkie partie – również te, które nie uczestniczyły w Forum – potępiają sankcje Unii wobec Moskwy.

  Powszechnie wiadomo, że niektóre europejskie partie prawicowe są finansowane przez Kreml. W listopadzie brytyjski dziennik „The Times” opublikował wyniki dziennikarskiego śledztwa, które wskazują na to, że rosyjskie banki udzieliły korzystnych kredytów bułgarskiej Atace, greckiemu Złotemu Światowi, belgijskiemu Interesowi Flamandzkiemu, węgierskiemu Jobbikowi, austriackiej Partii Wolności i francuskiemu Frontowi Narodowemu (tylko to ostatnie ugrupowanie dostało 9 mln euro.》

 • paper-reader

  Oceniono 10 razy 2

  Należy bardzo uważnie słuchać, co mówi Moskwa. Jeśli mówi o ingerencji zachodu w Rosji w jakiś konkretny sposób, oznacza to podjęcie "symetrycznych działań" - krótko mówiąc przyznaje, że właśnie to robi. Na przykład oświadczenie Rosji: "NATO wysłało grupę specjalną do wsparcia działań Ukrainy" - należy zrozumieć jako "Rosja wysłała grupę specjalną do wsparcia działań przeciw Ukrainie".

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 16 razy 2

  w Polsce widać słychać i czuć wzmożenie wśród PiSowskiej agentury Kremla.
  Zmarginalizowanie polski w UE już się udało, teraz kolej na oderwanie, osamotnienie i trwałe uzależnienie od Rosji. W kwestii węgla już sie udało

 • jzd

  Oceniono 14 razy 2

  piSS to syf i pro rosyjska partia i nikt mi nie wmowi ze tak nie jest

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 2

  " ... starają się wspierać istniejące w UE partie eurosceptyczne ... "
  krycha
  jest eurosceptyczna
  (a jej partia udaje
  że nie jest)

 • polakadam

  Oceniono 14 razy 2

  Rosja próbuje wpływać na wybory do PE. Znaczy kaczor ma jeszcze jednego sprzymierzeńca.

 • stop_pis

  Oceniono 1 raz 1

  A gazetka jak zwykle zajmuje się szczuciem. Ostatnio Putin i Rosja są odpowiedzialni za wszystko co idzie nie tak jakby się chciało. A jakie to wygodne! Żona śpi z sąsiadem - sprawka Putina, pies się ze-ral na chodniku - wina Rosji itd. itp.
  Weźcie się ogarnijcie trochę, bo to już nie jest nawet śmieszne. ;)

 • lolik52

  Oceniono 5 razy 1

  no tak,jakoś "europejskim" służbom specjalnym do głowy nie przyszło osądzić postępowanie USA,np. w stosunku do Wenezueli i tego kto tam powinien być prezydentem.
  Niechby tylko spróbowali,od razu by ich obłożyli sankcjami na dostęp do informacji(obecna też z tego kotła) i zabronili im wjazdu do raju:)))

  Tak na poważnie,każdy ma prtawo wyrażać swoją opinie i życzenie w każdej sprawieczy to wybory w eurokołchozie czy w innym bajzlu.Przecież nie powiecie że wam w Moskwie biuletyny wyborcze drukują z gotowym kandydatem:)
  Jak Putina wybierali to te służby zapewne stały z boku na baczność i zachowywały ciszę wyborczą:)
  Żenują ce służby z żenujacego kołchozu...

 • komunikat.4

  Oceniono 15 razy 1

  to już nie Korea Północna? A swoją drogą jak to jest że eurokołchoz nie może sobie poradzić z "zacofaną" Rosją.

 • mddudi

  Oceniono 7 razy 1

  Moskwa Zaprzecza... aaa jak tak, to nieprawda co pisza

 • luksok

  Oceniono 13 razy 1

  Jak pis wygra wybory to w Zgorzelcu za 10 lat bedzie granica niemiecko - rosyjska

 • polakadam

  Oceniono 13 razy 1

  Od dawna widać na forach że ci którzy popierają pis popierają również putina.

 • donpedro5

  Oceniono 11 razy 1

  ...a jaka partia jest w Polsce eurosceptyczna choć udaje że nie ? To chyba wiadomo komu z Rosjanami za pan brat. Pisorki choc tak rzekomo ostro wojują z Rosjanami o wrak Tupolewa , to akurat tutaj mają z nimi po drodze.

 • maratss

  Oceniono 15 razy 1

  Suweren zaś wie lepiej.Straszne !

 • obywatelnibylandii

  Oceniono 2 razy 0

  Próba destabilizacji Polski przez strajki to robota Rosji. Broniarz przecież to ich człowiek.

 • niknejm

  Oceniono 8 razy 0

  Przypomina się dowcip z czasów komuny:
  "Chińskie czołgi zaatakowały orzący pole radziecki traktor. Traktor odpowiedział ogniem rakietami powietrze-ziemia, a następnie powrócił do bazy w Swierdłowsku" ;-)

 • 1111pln

  Oceniono 8 razy 0

  Jak łatwo dla przejęcia i utrzymania waadzy zblatować się z wrogiem...

  《Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Ma nadajnik na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy pilnują tam jednak dosyć dobrze. Sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna, bo próby przekonywania elektoratu Radia Maryja są całkowicie skazane na porażkę. W jakiejś mierze został tu zrealizowany scenariusz Michnika. Chciał mieć taką prawicę. Na początku wmawiał nam, że tacy właśnie jesteśmy, a teraz ma już to naprawdę.

  Powiedział Pan kiedyś „ Dzisiaj Łubianka działa na prawicy”

  - Są dwa modele działalności rosyjskiej w Polsce. Pierwszy, peerelowski, całkowitego podporządkowania Moskwie: uzasadniany ideą postępu. Zresztą ten model miał swoje tradycje i przed 1917 rokiem w postaci słowianofilstwa, Górowskiego itp. Drugi wzorzec nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości?”》

  (Jarosław Kaczyński, Gazeta Polska 1998)

 • H2O H2O

  Oceniono 12 razy 0

  Polskojęzyczne trolle też zaprzeczają. Przypadek?

 • alben albus

  Oceniono 4 razy 0

  Samo zaprzeczenie w świetle wojenek służb wywiadowczych jest oczywistym przyznaniem się - to nowa bardzo niebezpieczne forma agresji na wielką skalę od nich i skuteczniejsza niż klasyczna broń w działaniu z ich strony de facto są oni w podejściu w tej mierze cholernie inteligentni wykorzystując błąd świata zachodniego w kwestii m.in. złudzenia w braku zagrożenia ze eschodu...

 • zgred151

  Oceniono 12 razy 0

  Przeciez w Moskwie sa wszystkie tasmy , dokumenty polskich politykow i ci bede grali jak im Putin kaze . Wystarczy przygladnac sie ich postepowaniu . Dziwne ze nic nie robia odpowiednie sluzby w Polsce powolane po to by tego pilnowac , chyba ze w nich tez siedza agenci rosji

 • almagus

  Oceniono 10 razy 0

  Smaruję masłem, a oni smoła.
  Piekła, służąca Maryja woła.
  Kondominium ruskich, kleru ściema.
  Wtykańska i Lenina sistema.
  Co oni mają złego na ten kler?
  Co oni mają na partię dwóch zer?
  Służą durnotą, aż tacy durni?
  Mają filmiki jacy oni jurni?
  I pod przymusem poświęcą wszystko.
  Byle nie rower i jeszcze faszysto.
  Oni najbardziej ukochali „Boga”.
  By się zanurzać szukają wroga.
  Zanurzają się w szambie zdrady.
  Według zdradzieckiej porady.

  ‎piątek 22 ‎października ‎2010 almagus

 • ratonida

  Oceniono 11 razy -1

  Gdy wyprzedawczyki styropianowe z UW, AWS, PO, PiS, czy KLD za grosze sprzedawały Polskę, to pewnie pod wpływem Kremla.
  Ciekawe, że Rosji nic nie sprzedały

 • psyhodelic

  Oceniono 9 razy -1

  Rządowe trolle w akcji !

 • poppers68

  Oceniono 13 razy -1

  SAMO SOBIE ROBIMY KUKU A NIE ŻADNA ROSJA.
  Bo czym jest notoryczne publikacji setki sondaży, które niemal zawsze różnią się tak diametralnie swoimi wynikami, że zaczynam mieć mocne podejrzenia, iż w kraju ktoś nam tu chce robić sieczkę w głowach. I na pewno, nie są to Rosjanie. Sami sobie publikujemy te sondaże i to nasze media tłuką politykę lub każdą bzdurę wypowiedzianą przez byle "chłoptasia z Podlasia".
  I nie potrzeba do tego manipulacji Rosji. Wiele razy o tym mówiełem.
  Zresztą, jak masz trochę oleju w głowie - to masz dystans do bzdur pisanych na Facebooku czy Instagramie.
  Sami sobie robimy ten bigos. Jako rodzime media, politycy, posłowie, dziennikarze, komentujący na mediach społecznościowych.....

 • pik111

  Oceniono 21 razy -1

  Za co jeszcze Moskwa odpowiada? za śmierdzące kupy europejskich przywódców też?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 21 razy -1

  To jak to jest?
  Zamach w Smoleńsku autorstwa Putina to wymysł.
  A wybór Trumpa, Brexit i wynik wyborów do parlamentu UE to dzieło Putina?
  A może masonów i Żydów?
  No, nie wstydźcie się przyznać!
  Że jesteście zwolennikami teorii spiskowych
  Bo ja jestem zwolennikiem teorii banału.
  Dlatego z CZYSTYM SUMIENIEM zakładam, że katastrofa smoleńska to zbieg durnych okoliczności (autorstwa durnych ludzi).
  Konsekwentnie twierdzę, że wszystkie inne teorie spiskowe są tyle warte, co wnioski ćwierckomisji Macierewicza.
  Taka Wolska!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 12 razy -2

  "Zachodnie służby specjalne uważają, że Rosja chce zdestabilizować UE wpływając na wybory do Parlamentu Europejskiego. "

  Obecnie w krajach "demokratycznych" każda wypowiedź niezgodna z interesem rządzącego establishmentu jest piętnowana jako dowód na "rękę Kremla".
  To nie paranoja, to umyślna manipulacja "demokratów".

 • krystian71

  Oceniono 12 razy -2

  A ja mam takie pytanie
  Co to są europejskie służby specjalne? kto je stworzył i na podstawie jakich przepisów europejskich działają?

 • lubat

  Oceniono 18 razy -2

  Tylko Rosja próbuje? Amerykanie nie są w ogóle zainteresowani wynikiem wyborów? Może "ciemny lud" to kupi, bo ciemniacy tak już mają.
  Jeśli ta słaba i (podobno) padająca Rosja może wpłynąć na wybory w UE, to by znaczyło, że UE jest tak bezbronne, iż najlepiej ją rozwiązać.

  PS. W czasie wyborów w Rosji - prezydenckich i parlamentarnych, a także w czasie Mundialu było setki tysięcy ataków hakerskich na rosyjskie instytucje, urzędy i system komputerowy. Ruscy nie użalali się, tylko odpierali ataki, co radzę też zachodnim służbom.

 • stachkaz47

  Oceniono 12 razy -2

  Ach jak to dobrze ,że mamy służby. Bez SŁUŻB ani rusz.

 • slimslider

  Oceniono 12 razy -2

  @ratlerek.hitlerek
  Ruska próba sabotażu 2016 wyborów w USA to też rusofobia ?

 • slimslider

  Oceniono 12 razy -2

  "Rosja chce zdestabilizować UE wpływając na wybory do Parlamentu Europejskiego..." to nie prawda, zapytajcie wszystkich ruskich trolli żerujących na polskich forach dla "rozrywki" całowania pięknych polskich dup...

 • michus00

  Oceniono 11 razy -3

  Pewnie, Rosja jest „winna” wszystkim niepowodzeniom, to nagonka w stylu jak Żydzi w latach 20-30 w Niemczech ubiegłego wieku...

 • stachkaz47

  Oceniono 15 razy -3

  A co by to dopiero było gdyby nasz DZIELNY , BOHATERSKI PREMIER nie zatrzymał tego
  ŻAGLOWCA "Siedow".
  POLSKA WYPADŁA BY Z UNII jak amen w pacierzu.

 • vidi12

  Oceniono 25 razy -3

  Ja pier.... Ruscy trzęsą całym światem... ZSRR upadł a oni jeszcze mocniejsi :)))

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 9 razy -3

  Raczej nie inaczej, zdziwiłbym się jakby nie wpływał
  Https://www.newsweek.pl/g/i.aspx/910/-512/newsweek/634062574117470000.jpg

 • guramdam3

  Oceniono 19 razy -3

  To jam mam taką propozycję. Niech UE też zatrudni hakerów. Niech oni podrzucą ruskim hakerom takie materiały, że Putin wybierze nam taki parlament jaki chcemy. :) Na początek można by wystawić im prywatny server Mogherini.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 17 razy -3

  Bruce wszechmocny 2.

 • jami100

  Oceniono 12 razy -4

  Nie ma się czym podniecać. Każdy kraj stara się wpływać na wybory w innym kraju,jeśli ma w tym interes. Z USA na czele oczywiście. Rosjanie przynajmniej robią to dyskretnie.

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 8 razy -4

  Soros płaci, Putin płaci, a i tak ludzie głosują, jak chcą. Ta demokracja to jeden wielki ból głowy, no nie, Czerska?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX