Latami zatruwał kanapki i dawał je kolegom z pracy. Dostał dożywocie

Na karę dożywocia i przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym sąd w Bielefeld skazał mężczyznę, który latami truł w pracy kolegów.
Zobacz wideo

Przestępstwo to jest bezprecedensowe w historii niemieckiego sądownictwa. 57-letni Klaus O. z Westfalii latami podtruwał kolegów sypiąc im do kanapek truciznę. Sąd Krajowy w Bielefeld skazał go w czwartek (7.03.2019) na karę dożywotniego pozbawienia wolności i przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym.

Dostał dożywocie za zatruwanie kanapek 

Klaus O. podtruwał kolegów w pracy związkami rtęci i octanu ołowiu. "Z dystansu i z zainteresowaniem obserwował ich powolne wyniszczenie" – napisał lokalny dziennik "Neue Westfälische". Jeden z poszkodowanych znajduje się od dwóch lat w stanie śpiączki, dwóch innych zatrutych doznało poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia nerek.

Klaus O. został przyłapany na gorącym uczynku, kiedy jeden z jego współpracowników zauważył na swojej kanapce biały proszek. Koledzy uważali to początkowo za zły żart. Przestępstwo wyszło na jaw dopiero dzięki zainstalowanej szybko kamerze, a wszczęte śledztwo wykazało wymiar czynu.

Oskarżony został uznany winnym próby morderstwa, a dodatkowo ciężkiego uszkodzenia ciała i niebezpiecznego uszkodzenia ciała. Klaus O. milczał podczas procesu.

Artykuł ukazał się na "Deutsche Welle". 

Więcej o: