Niemcy. Zakład karny nielegalnie wypłacił 7 tys. euro pomocnikowi terrorystów

Pomocnik Al-Kaidy, deportowany z RFN, wyjechał w pieniędzmi zarobionymi w więzieniu. Łącznie otrzymał 7 tys. euro. Jak się okazało, to niezgodnie z prawem UE.
Zobacz wideo

W trakcie deportacji pomocnika zamachowców z 11 września, Mounira el Motassadeqa, w hamburskim zakładzie karnym Fulsbuettel dyrekcja więzienia wypłaciła 44-letniemu pomocnikowi terrorystów prawie 7000 euro w gotówce, jakie miał na swoim więziennym koncie. Według unijnych przepisów, wypłaty pieniędzy więźniom tej kategorii są niedozwolone.

Niemcy. Zakład karny wypłacił nielegalnie 7 tys. euro pomocnikowi terrorystów

Donosi o tym „Spiegel”. Niemiecki Bundesbank kilka dni po deportacji Marokańczyka w październiku ubiegłego roku zgłosił na policję sprzeczną z prawem o obrocie zagranicznym wypłatę pieniędzy.

Motassadeq na swoim więziennym koncie zebrał około 7000 euro z kieszonkowego i wynagrodzenia za pracę. Należał on do kręgu osób, które miały kontakt z organizacją terrorystyczną Al-Kaida. Ich aktywa zostały zamrożone przez Unię Europejską w roku 2002.

Wypłata pieniędzy terroryście jest złamaniem ustawy o gospodarce zagranicznej. Hamburska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Rzeczniczka prokuratury potwierdziła doniesienia prasowe.

Motassadeq był pomocnikiem zamachowców na World Trade Center i członkiem tzw. „hamburskiej komórki” wokół zamachowca Mohammeda Atty, który 11 września 2001 dokonał samolotem zamachu na nowojorskie wieżowce. Do grupy tej należało jeszcze dwóch dalszych z czterech pilotów, a obok Motassadeqa jeszcze przynajmniej jeden pomocnik. Motassadeq po raz pierwszy został zatrzymany w listopadzie 2001. Po kilku wyrokach skazujących i rewizjach wyroków Hanzeatycki Wyższy Sąd Krajowy w roku 2007 skazał go za pomoc w morderstwie w co najmniej 246 przypadkach i członkostwo w ugrupowaniu terrorystycznym na 15 lat więzienia. Liczba 246 odpowiada liczbie pasażerów i członków załóg czterech uprowadzonych samolotów. Dodatkowo otrzymał on zakaz wjazdu do Niemiec do 90. roku życia.

15 października 2018, na kilka tygodni przed końcem kary więzienia i pod warunkiem deportacji, został on zwolniony z zakładu karnego. Jak zaznacza prokurator generalny RFN, przez to, że nie odsiedział on w całości swojej kary, w wypadku ponownego wjazdu do RFN może on zostać natychmiast aresztowany.

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle.

Więcej o:
Komentarze (38)
Niemcy. Zakład karny nielegalnie wypłacił 7 tys. euro pomocnikowi terrorystów
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 12 razy 8

  hehe he.. juz nie tylko Arabia Saudyjska finansuje Al Kaide... teraz dolaczyla UE.... ciekawe czy podpadnie to pod Fundusz Spojnosci czy pod EFS??

 • grzech288

  Oceniono 10 razy 8

  ogłupieli do cna

 • jack_flash

  Oceniono 4 razy 4

  E tam 7 tys. w Kanadzie terrorysta dostał 10 milonów całkiem legalnie i przeprosiny od Rzadu federalnego

 • white_lake

  Oceniono 10 razy 4

  niestety, to nie jedyny skandal związany z terrorystami w Niemczech,
  ale ciągle trudno uwierzyć, co się z tym krajem ostatnio dzieje

 • e50504

  Oceniono 7 razy 3

  "Pomocnik Al-Kaidy, deportowany z RFN, wyjechał w pieniędzmi zarobionymi w więzieniu. Łącznie otrzymał 7 tys. euro. Jak się okazało, to niezgodnie z prawem UE."

  Przeczytajcie to sobie kilka razy na głos, bo nie wiem czy do wszystkich dotarło xD

 • gj61

  Oceniono 17 razy 3

  W razie ponownego wjazdu do Niemiec, może być natychmiast aresztowany... Aha, już to widzę: Makrela go czule przytuli, jak innych jego kumpli.

 • vinogradoff

  Oceniono 8 razy 2

  7 000,- Euro to drobiazg a wazniejsze jest to dlaczego tak grozny Pomocnik Terorystow dostal tak niski wyrok i mogol opuscic weizienie? To to samo co naplucie a nawet i nacharkanie w TWARZ Rodzinom Ofiar zamachow terorystycznych. Natomiast to w jaki sposob potraktowano tegoz Pomocnika Terrortystow nic tylko rozzuchwala Terororystow i ich dodatkowo demoralizuje a takze NAPEDZA w szeregi Terrorystow kolejne rzesze mlodego NARYBKU terorystycznego. Jesli Niemcy pragna przetrwac to jednak musza miec KOGOS Kto bedzie MYSLAL i nie dopusci do tak fatalnych i o nieprzewidywalnych skutkach, decyzji wobec zagrozenie ze strony Bojownikow Panstwa Islamu jacy oficjalnie daza do opanowania Niemiec-Europy i Swiata. Niemcy tez mogliby nie zapominac o tym jak jeszcze nie tak dawno ,jeden pan Hitler. Osoba bez matury, wczesniej Bezdomny z Wiednia OPANOWAL Niemcow, zgial im karki zagnal do okopow na wojny i doprowadzil do smierci 65,- milionow Ludzi, kilkudziesieciu milonow Kalek, zgruzowania Niemiec i wielu innych panstw a skutki wojny trwaja do dzis i jeszcze DLUUUUGO potrwaja i byl to JEDEN Czlowiek z NIKAD bo z Austrii z prowincji a tu maja 7,- milionow Muzulmanow w Niemczech i miliony gotowych do Szturmu na Niemcy.

 • premier_scretyna

  Oceniono 12 razy 2

  Coś wokół uchodźców w Niemczech jest niezgodne z prawem?
  Jestem w szoku!

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Powinien wpłacić te pieniądze co mu się nie należały na konto Caritas tak jak to zrobili nasi ministrowie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX