Zagłodził psy. Jeden zaczął zjadać zwłoki drugiego

Policjanci odebrali psa właścicielowi, który na terenie swojej posesji trzymał go w bardzo złych warunkach i nie dawał mu wody ani jedzenia. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym w którym przebywał czworonóg znaleźli zwłoki drugiego psa, nadgryzione prawdopodobnie przez kompana niedoli.

Wczoraj dzielnicowi z Rewiru w Zbójnie w woj. kujawsko - pomorskim udali się do miejscowości Klonowo aby sprawdzić zgłoszenie o niewłaściwym traktowaniu psów przez jednego z gospodarzy.

Policjanci na miejscu zastali wychudzonego psa oraz zwłoki drugiego nadgryzione prawdopodobnie przez kompana niedoli. Warunki w jakich przebywał pies wskazywały na to, iż właściciel nie zapewnił zwierzęciu wody ani jedzenia. Również wygląd psa świadczył o tym, że jest niedożywiony. Właściciel psów był pijany i został przewieziony na izbę wytrzeźwień.

Policjanci podjęli decyzję o tymczasowym odebraniu czworonoga właścicielowi. Pies został umieszczony u jednego z mieszkańców wsi.

W najbliższym czasie 57-latek usłyszy zarzut za znęcanie się na zwierzętami. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

W serwisie policyjni.pl także: Dziadek dobierał się do 4 i 5-letnich wnuczek

Wybierz najlepsze zdjęcie wszystkich edycji konkursu "Uprzejmie donoszę"

Więcej o: