Gimnazjalistki pobiły się o chłopaka

Dwie nastolatki postanowiły "po męsku" wyjaśnić sobie, która w szkolnej hierarchii zajmuje wyższą pozycję i której bardziej należą się względy chłopaka. Dziewczyny umówiły się na spotkanie w centrum, gdzie doszło do bójki. Jedna z nich została dotkliwie pobita i skradziono jej telefon komórkowy.

Dwie warszawskie gimnazjalistki postanowiły same rozstrzygnąć, która z nich bardziej zasługuje na względy chłopaka. W tym celu umówiły się na tzw. "solówkę", czyli bójkę jedna na jedną.

Dziewczyny spotkały się w centrum miasta. Towarzyszyły im koleżanki, które miały pilnować, aby walka była "honorowa". Podczas bójki jedna z nastolatek została dotkliwie pobita, skradziono jej także telefon komórkowy. Świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce karetkę pogotowia i policję. Interweniująca załoga zatrzymała na miejscu jedną z uczestniczek zajścia. Pozostałe trzy zostały zatrzymane w ciągu kilku następnych godzin.

Dwie zatrzymane 17-latki będą odpowiadały jak osoby dorosłe. Mogą usłyszeć zarzut współudziału w rozboju. Dwie nieletni trafiły do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.

W serwisie policyjni.pl także: Zamordowany mężczyzna zakopany w garażu

Więcej o: