Wjechali w ogrodzenie sądu. "To autopilot kierował autem!"

Wjechali mercedesem w ogrodzenie sądu. Na pytanie policjantów, kto kierował autem, jednogłośnie odparli, że... autopilot.

Dzisiaj w nocy o godz. 2.30 policjanci z Kraśnika w woj. lubelskim otrzymali zgłoszenie że w kierunku Kraśnika jedzie srebrny mercedes, a kierujący najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Ponieważ droga, którą jechał pojazd przebiega obok budynku komendy, dyżurny spoglądając przez okno zauważył samochód, który przejechał przez wysepkę na skrzyżowaniu i z impetem uderzył w ogrodzenie Sądu Rejonowego. Po chwili na miejscu byli już funkcjonariusze. Obok rozbitego pojazdu stało trzech mężczyzn w wieku 22-25 lat. Nikomu nic się nie stało.

Na miejscu okazało się, że cała trójka jest nietrzeźwa. Badanie wykazało u każdego z nich ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Na pytanie policjantów, kto kierował mercedesem, żaden z mężczyzn nie chciał się przyznać, tłumacząc jednogłośnie, że samochodem kierował autopilot. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu uczestnicy zdarzenia zostaną przesłuchani.

Kierującemu pojazdem grozi kara do dwóch lat więzienia.

W serwisie policyjni.pl także: Nie on spowodował karambol, ale jego samochód zabił. Zarzut dla kierowcy TIR-a

Głosowanie na zdjęcie grudnia w konkursie "Uprzejmie donoszę"

Więcej o: