Ukradli 16-latkowi wojownika wartego 3500 zł. Złodziej działał z Azji

Wojownik z całym ekwipunkiem padł łupem cyberprzestępcy, który włamał się na konto uczestnika gry internetowej. Chociaż sama postać była wirtualna, za jej wyposażenie gracz musiał płacić prawdziwymi pieniędzmi. Realne i bardzo poważne są tym samym jego straty.

Mieszkaniec Krosna powiadomił policję o przestępstwie, którego ofiarą padł jego 16-letni syn. Chłopiec był uczestnikiem jednej z internetowych gier. Żeby mieć szansę na pokonanie kolejnych poziomów gry musiał dbać o wyposażenie wojownika. Za każdy dodatkowy element musiał sporo płacić realnymi pieniędzmi. W sumie zapłacił administratorowi gry 3500 złotych.

Kilkanaście dni temu chłopiec zorientował się, że ktoś włamał się na jego pocztę elektroniczną i konto w grze, zmieniając przy tym oba hasła. Od znajomych graczy nastolatek dowiedział się, że wyposażenie z jego wojownika zostało przerzucone na inne postacie.

Śledztwo przeprowadzone przez 16-latka wykazało, że włamania najprawdopodobniej dokonano z komputera znajdującego się w Azji. Policja próbuje wyjaśnić szczegóły przestępstwa i namierzyć złodzieja.

W serwisie policyjni.pl również: Zmuszał dziewczynki do obnażania się przed kamerą

Szalejący TIR, wyprzedzanie na jednym kole - policyjne filmy roku

Więcej o: