Bili i przypalali zapalniczką, aby poznać kod PIN

Najpierw go okradli, potem pobili, a następnie przypalali zapalniczką, aby podał im kod PIN do swojej karty bankomatowej. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Zabrskiej w Chorzowie. 28- letni mężczyzna poszedł tam wraz ze swoim znajomym. Na miejscu trwała impreza zakrapiana sporą ilością alkoholu. 28-latek po kilkunastu minutach chciał opuścić pijane towarzystwo, ale przeszkodzili mu w tym dwaj mężczyźni.

Napastnicy siłą zatrzymali go w mieszkaniu, a następnie skradli dwa telefony komórkowe, portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartą bankomatową. Aby poznać kod PIN do karty, zaczęli bić i kopać 28-latka. Kiedy zauważyli, że nie przynosi to skutku, postanowili do uzyskania informacji użyć zapalniczki od kuchenki gazowej. Zaczęli przypalać ofiarę po rękach, głowie i twarzy. Mimo to mężczyzna nadal nie podał PIN-u.

Gdy sprawcy na chwilę przerwali tortury i wrócili do stołu z alkoholem, napadniętemu udało się uciec. O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci. Po kilku dniach ustalili dane sprawców i ich zatrzymali.

Wczoraj sąd tymczasowo aresztował obu napastników. Grozi im do 12 lat więzienia.

W serwisie policyjni.pl także: Policjant zastrzelił znajomego podczas libacji

Więcej o: