Fajtłapa - część łupu popsuł a część to atrapa

O dużym pechu może mówić 16 - letni włamywacz, który z salonu sprzedaży telefonów komórkowych wyniósł monitor komputera i dwa telefony. Łupem się nie nacieszył, ponieważ monitor w pośpiechu uszkodził, a telefony okazały się wystawową atrapą.

Chociaż włamanie do punktu sprzedaży telefonów komórkowych na terenie Lipna w woj.. kujawsko- pomorskim miało miejsce ponad trzy miesiące temu, a postępowanie w tej sprawie umorzono, podjęto je na nowo. Było to możliwe po tym, jak kryminalni dwa dni temu wpadli na trop, który zaprowadził ich do sprawcy tego przestępstwa.

Ustalonym przez policjantów włamywaczem okazał się 16 - letni uczeń jednej z miejscowych szkół. W rezultacie okazało się, że ze skradzionego łupu nie miał pożytku. Wynosząc monitor uszkodził go, a telefony okazały się wystawową atrapą. Ponadto kryminalni dowiedli, że młodzieniec ma także na swoim koncie wybicie kamieniem szyby w mieszkaniu. Uszkodzenia mienia o wartości ponad 500 zł. dopuścił się nocą pod koniec listopada br. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W serwisie policyjni.pl także: Napad na Muranowie. Jak w gangsterskim filmie

Więcej o: