Pijany holował pijanego 

Policjanci zatrzymali pijanego, nieletniego kierowcę forda, który na lince holowniczej ciągnął nissana. Jak się okazało, mężczyzna siedzący za kółkiem holowanego pojazdu również był nietrzeźwy i dodatkowo miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj około godz. 22 w Brusach w woj. pomorskim policjanci zatrzymali dwa pojazdy połączone linką holowniczą. W trakcie kontroli okazało się, że 17-letni kierowca forda nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto był pijany. W organizmie nieletniego stwierdzono pół promila alkoholu.

Pijany okazał się także kierowca holowanego nissana - badanie trzeźwości wykazało w organizmie 29-latka 1,8 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że do marca 2011 roku ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia, a za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd - trzy lata.

W serwisie policyjni.pl także: 16-latka postanowiła pozbyć się byłego chłopaka. 19-latek do dziś nie odzyskał przytomności

Więcej o: