Gang "Zulusa" w rękach CBŚ

17 gangsterów, w tym ich szefa "Zulusa" zatrzymali policjanci z CBŚ i z Nowego Sącza. Gang zdominował rynek narkotyków z sądecczyźnie.

Gang został założony przez "Zulusa" zaraz po tym jak został wypuszczony z aresztu, gdzie trafił za kierowanie innym gangiem. 37 letni mężczyzna podporządkował sobie kilkunastu mężczyzn. Stworzył hermetyczną strukturę. Każdy miał przydzielone zadanie.

Grupa działała od ubiegłego roku. Przestępcy wprowadzili na rynek co najmniej kilka kilogramów narkotyków, głównie amfetaminę, marihuanę, ekstazy i kokainę. Działali na terenie Nowego Sącza i pobliskich miejscowości. Gangsterzy mają tez na sumieniu napady i kradzieże.

Policjanci, wspierani przez antyterrorystów i funkcjonariuszy zespołu specjalnego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, weszli do kilku mieszkań, zatrzymując w sumie 17 osób, w tym liderów grupy i jej przywódcę - mężczyznę o pseudonimie "Zulus". Funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniach około 1 kg marihuany, około 0,5 kilograma amfetaminy, haszysz, małą profesjonalną uprawę konopi indyjskiej. Znaleźli także broń palną i amunicję. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni (w wieku od 18 do 37 lat) w przeszłości byli już karani za przestępstwa narkotykowe jak też przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. 16 z zatrzymanych zostało już aresztowanych.

W serwisie policyjni.pl także: Próbował zgwałcić. Rozpoznajesz go? [ZDJĘCIA]

Więcej o: