Ostatni weekend wakacji: 397 wypadków, 41 zabitych

Policjanci podsumowują wakacje na polskich drogach. W ciągu dwóch miesięcy w wypadkach zostało rannych tyle osób ile mieszkańców liczy małe miasto. Miniony weekend był jednym z czarniejszych. Śmierć poniosło, aż 41 osób.

- W blisko 400 wypadkach zginęło 41 osób, a 549 zostało rannych - podsumowuje ostatnie weekend wakacji Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji. Oprócz tego mundurowi zatrzymali, aż 1502 nietrzeźwych kierowców.

Krwawy weekend na polskich drogach

Mimo tak dużych liczb policjanci mówią, że i tak jest lepiej niż w 2009 roku. - W porównaniu z ostatnim weekendem zeszłego roku jest nieco więcej wypadków, ale mniej zabitych. Funkcjonariusze zatrzymali zdecydowanie mniej nietrzeźwych kierujących - dodaje Hajdas.

Zdaniem stróżów prawa przyczyna wypadków jest taka jak zawsze, czyli brawura, nieprzestrzeganie przepisów i przecenienie własnych umiejętności.

W ciągu tegorocznych wakacji na polskich drogach doszło do ponad 7 tys. wypadków, w których zginęło 700 osób, a 10 tys. zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu aż 30 tys. pijanych kierowców.

W serwisie policyjni.pl także: Zaginął cztery lata temu. Znaleziony w Wiśle [ZDJĘCIA]

Więcej o: