Kapitan statku pasażerskiego miał prawie dwa promile

Policjanci z Braniewa zatrzymali kapitana statku wycieczkowego, który kierował jednostką mając prawie dwa promile alkoholu. Na pokładzie statku podejrzany przewoził 42 wystraszonych pasażerów. Mężczyzna po wykonaniu czynności przez policjantów został zwolniony. 

Policjanci otrzymali zgłoszenie z fromborskiego bosmanatu, że kapitan kierujący statkiem wycieczkowym z Krynicy Morskiej do Fromborka prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Na pokładzie statku znajdowało się 42 pasażerów.

Podejrzenia potwierdziły się. Kapitan statku, 42 - letni Piotr S. z Gdańska, miał trudności z utrzymaniem prawidłowego kursu oraz prędkości statku. Gdy udało mu się wpłynąć do portu we Fromborku, członkowie załogi zostali poddani przez policjantów badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że oprócz kapitana, który miał prawie dwa promile alkoholu, nietrzeźwy był również maszynista. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Maszynista został ukarany mandatem za wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu. 42 - letni Piotr S. usłyszy zarzut kierowania statkiem w stanie nietrzeźwości, za który grożą mu dwa lat więzienia. Policjanci zatrzymali mu również uprawnienia do prowadzenia statku. Statek został przekazany armatorowi.

W serwisie policyjni.pl również: Zastrzelili z broni maszynowej na ulicy

Więcej o: