Nastolatkowie ukradli 570 par majtek...

570 par majtek, 200 par skarpet, 11 staników, czekolady i biżuteria to niektóre łupy dwóch nastolatków, których zatrzymali opolscy policjanci. 15 i 17 - latek kradli głównie na opolskim targowisku. 

Wywiadowcy z Opola zauważyli dwóch nastolatków próbujących się włamać do kiosku ze słodyczami. Ruszyli w pościg. Zatrzymali 17 letniego Adama W. Jego kompan uciekł. Ale następnego dnia 15 letni Łukasz S. został zatrzymany w rodzinnym domu.

Okazało się, że nastolatkowie nie są nowicjuszami i mają na sumieniu cały ciąg włamań. W dniach 29-31 kwietnia na targowisku włamali się do trzech skrzyń z towarami. Skradli wtedy siedem zapalarek do gazu, 95 portfeli skóropodobnych, dwa komplety sztućców, sześć latarek, 11 staników, 570 par majtek i 200 par skarpet. Wszystko to warte było ponad 3800 złotych.

Z kolei pod koniec maja, ukradli z delikatesów 50 czekolad wartych prawie 500 złotych.

Na początku czerwca wrócili na targowisko. Włamali się do boksu handlowego i wynieśli srebrną biżuterię oraz kasę fiskalną o łącznej wartości prawie 18 000 złotych.

Dwa dni później włamali się do kiosku na targowisku. Próbowali zabrać 12 paczek kawy oraz kilka butelek oleju. Zostali jednak spłoszeni przez pracownika ochroniarza.

15-latek działał też sam. Ósmego czerwca z zaplecza jednego ze sklepów w centrum miasta ukradł dwa telefony komórkowe warte 1600 złotych.

Policjantom udało się odzyskać część skradzionej biżuterii oraz telefony komórkowe.

Obaj złodzieje znani są opolskim policjantom. Byli już zatrzymywani za podobne przestępstwa.

15-latek stanie przed sądem dla nieletnich. Natomiast 17-latek będzie odpowiadał jak dorosły. Za włamania i kradzieże grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W serwisie policyjni.pl także: Strzelanina w autokomisie. Właściciel nie żyje

Więcej o: