Nakradli luksusowych dóbr za siedem milionów euro 

Kolejne uderzenie w międzynarodowy gang kradnący luksusowe samochody, motocykle, łodzie motorowe, jachty i tiry. Tym razem w dwóch dziuplach w Szczecinie policjanci odnaleźli sześć motocykli, porsche cayenne i broń. W sumie odzyskali już skradzione przez gang rzeczy warte siedem milionów euro.

Nalot na dwie szczecińskie dziuple gangu, to kolejna odsłona akcji, która rozpoczęła się w zeszłym roku. Międzynarodowy gang specjalizował się w kradzieżach tylko drogich, luksusowych dóbr. Działał na terenie Skandynawii, Niemiec i Polski. Kryminalnie ze Szczecina dostali teraz informacje o nieznanych dotychczas skrytkach gangsterów.

W pierwszej dziupli znaleźli motocykle skradzione w 2008 roku ze sklepu w Szczecinie. Cztery z nich były w całości, a dwa były już częściowo rozebrane. W drugiej dziupli policjanci znaleźli Porsche Cayenne skradziony w 2009 roku w Szwecji. Były tam też elementy ze skradzionych motocykli, cztery jednostki broni palnej w tym jedna maszynowa, ponad 400 sztuk amunicji oraz 13 zapalników pirotechnicznych.

Dotychczas w akcjach przeciwko gangowi zatrzymano dziewięć osób i odzyskano skradzione mienie warte siedem milionów euro. Policjanci zapowiadają, że to nie koniec.

W serwisie policyjni.pl także: Na ośmiu kilometrach "zarobił" 180 punktów

Więcej o: