Porwali mężczyznę i zmuszali do picia alkoholu

Dwóch mężczyzn i kobieta porwało 53-latka z Daleszyc pod Kielcami. Przetrzymywali go w mieszaniu w Kielcach, przykutego do kaloryfera. Jak opowiadał policjantom, porywacze zmuszali go do picia dużych ilości alkoholu.

O zaginięciu policje powiadomiła rodzina. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna mógł zostać uprowadzony. Sprawdzano wszelkie możliwe scenariusze i przyczyny zaginięcia. Ale policjanci odnaleźli porwanego dzięki donosowi.

Anonimowa osoba poinformowała o tym, iż w jednym z mieszkań, na kieleckiej dzielnicy Czarnów, dobiegają odgłosy wołania o pomoc. Pod wskazany adres wysłano policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zastali tam poszukiwanego 53 latka. Mężczyzna przykuty był kajdankami do kaloryfera. Roztrzęsiony i wycieńczony został zabrany przez policjantów. Opowiadał iż był zmuszany do picia alkoholu, a sprawcy używając siły i przemocy pozbawili go wolności.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano jednego z porywaczy, 43 - letniego mieszkańca Kielc. Dalsze ustalenia pozwoliły na zatrzymanie kolejnych dwóch osób podejrzanych w tej sprawie: 37 -letniego mężczyznę oraz 22 -letnią kobietę, mieszkańców Kielc.

Obaj porywacze zostali aresztowani. Kobieta, która pomagała w porwaniu ma zakaz opuszczania kraju i musiała wpłacić kaucję. Porywaczom grozi 12 lat więzienia.

W serwisie policyjni.pl również: W zemście za pogryzienie legwana obciął kotu ogon

Więcej o: