Policja poluje z radarami na kierowców

Majowy weekend to okres wzmożonego ruchu na drogach. Podinspektor Leszek Jankowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji mówi, że w tym roku majówka nakłada się na ogólnoeuropejską akcję policji pod kryptonimem "prędkość".

Dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierowców jeżdżących zbyt szybko. Podinspektor Leszek Jankowski przypomina, że najczęstszą przyczyną wypadków są brawura i nadmierna prędkość.

W czasie majówki na dobre rozpoczyna się sezon motocyklowy. Podinspektor Leszek Jankowski mówi, że z tego względu kierowcy muszą być nieco uważniejsi. "Pamiętajmy, by przed wykonaniem manewru zmiany pasa ruchu czy wyprzedzania, upewnić się, czy nie stwarzamy niebezpieczeństwa dla siebie i innych użytkowników drogi" - podkreśla podinspektor Jankowski.

W długi weekend obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych. TIRy mają dziś zakaz poruszania się po drogach od 8 rano do 22, podobnie będzie w poniedziałek. Tylko w niedzielę ciężarówki będą mogły jeździć w ciągu dnia, ale tylko do wieczora. Zakaz zacznie znów obowiązywać od 18.

W serwisie policyjni.pl także: Słynny ksiądz - motocyklista - molestował trzy dziewczynki

Więcej o: