Zaorali asfalt ciężarówkami

Dwaj kierowcy ciężarówek przekonali się, że lepiej nie lekceważyć znaków zakazu wjazdu pojazdów cięższych niż... W tym przypadku było to więcej niż 10 ton. Asfalt nie wytrzymał ciężaru i drugi TIR przeorał drogę i już nie wyjechał.

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu w miejscowości Zbulitów Mały na Łubelszczyźnie. Kierujący samochodami ciężarowymi, zlekceważyli znak drogowy i wjechali na odcinek jezdni na którym obowiązuje zakaz ruchu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 10 ton. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Dwa tiry uszkodziły nawierzchnię, tworząc głębokie koleiny. 23-letni kierujący Volvo nie mógł już wyjechać z bruzdy.

Policjanci ustalili, że tonaż przewożonego ładunku znacznie przekroczył dopuszczalny na tej drodze. Jak się okazało, każdy z pojazdów przewoził ponad 25 ton ładunku. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Za niedostosowanie się do znaków drogowych, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Koszty naprawy uszkodzonej jezdni pokryje najprawdopodobniej właściciel pojazdów.

W serwisie policyjni.pl także: Zabił psa młotkiem na oczach przechodniów

Więcej o: