Pijany bezdomny zmasakrował nożem 33-latka

Odwiedził go bezdomny znajomy. W trakcie wspólnego biesiadowania wypili razem około pół litra denaturatu. Nagle doszło pomiędzy nimi do sprzeczki i bezdomny rzucił się na gospodarza. 31-letni napastnik zadał ofierze kilkanaście ciosów nożem.

Wczoraj około godz. 15. policjanci z Poddębic w woj. łódzkim otrzymali telefoniczne zgłoszenie o nieporozumieniach pomiędzy uczestnikami libacji alkoholowej w jednym z mieszkań. Po dotarciu na miejsce, już na klatce schodowej usłyszeli zza drzwi jednego z lokali niepokojące słowa świadczące o zagrożeniu życia. Funkcjonariusze wywarzyli drzwi i obezwładnili nietrzeźwego napastnika - późniejsze badanie wykazało w jego organizmie 2,76 promila alkoholu.

Jak się okazało, 31-letni bezdomny zadał gospodarzowi mieszkania sześć ran kłutych klatki piersiowej, sześć ran ciętych głowy, w tym twarzy, oraz liczne rany cięte rąk i tułowia. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przewiozła rannego do szpitala.

Policjanci ustalili, że 33-letniego gospodarza odwiedził bezdomny znajomy. Wspólnie wypili około pół litra denaturatu. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do sprzeczki i szarpaniny. Następnie 31-latek zaczął okładać znajomego krzesłem. Gdy pokrzywdzony chciał wezwać na pomoc policję, napastnik odebrał gospodarzowi telefon komórkowy i zaczął uderzać go nożem po głowie i całym ciele.

Sprawca trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty.

W serwisie policyjni.pl także: Kolejny atak na policjanta, który interweniował po cywilnemu [ZDJĘCIA]

Więcej o: