Sześciu zamaskowanych drabów wyłamało drzwi i wpadło do domu

Sześciu zamaskowanych napastników wyważyło drzwi do mieszkania w Szczecinie, wpadło do środka, obezwładniło domowników i okradło. Szczęśliwie cała szóstka jest już w areszcie.

Pokrzywdzeni - oboje w wieku 22-lat - relacjonowali, że do ich mieszkania po wyłamaniu drzwi wtargnęła grupa sześciu zamaskowanych mężczyzn uzbrojonych w gumowe pałki. Zastraszyli ich grożąc pobiciem i kazali im zasłonić sobie oczy.

Splądrowali mieszkanie i ukradli dwa laptopy, trzy telefony komórkowe, aparat fotograficzny, portfele z pieniędzmi i dokumentami. Ściągnęli też przerażonym domownikom srebrną bransoletkę i złoty łańcuszek z szyi.

Napastnicy wybiegli z mieszkania. Pokrzywdzeni byli tak przerażeni, że zapamiętali tylko, że byli oni ubrani w ciemne rzeczy.

Policja zrobiła obławę i zatrzymała zbirów. Trzech z nich miało przedmioty skradzione z mieszania. Przy pozostałych znaleziono kilkanaście telefonów komórkowych niewiadomego pochodzenia, gumowe pałki i kominiarki.

Zatrzymani są wieku od 19 do 26 lat . Większość z nich była już notowana przez policję. Cała szóstka usłyszała zarzuty rozboju w tym jedna za podżeganie do przestępstwa. Wszyscy trafili na dwa miesiące do aresztu.

Sprawa jest rozwojowa. Część ze znalezionych u nich przedmiotów figurowała w policyjnych systemach jako utracone. Śledczy sprawdzają czy zatrzymani są odpowiedzialni za inne przestępstwa.

W serwisie policyjni.pl także: Napastnicy na skuterach

Więcej o: