Policjanci boją się świńskiej grypy

Policyjni związkowcy skierowali do szefa MSWiA list, domagając się podjęcia działań, które powstrzymałyby rozprzestrzenianie się wirusa wśród funkcjonariuszy- informuje Radio TOK FM. Mundurowi przypominają ministrowi, że są grupą szczególnie narażoną na złapanie grypy.

"Policjanci są szczególnie zagrożeni" | wideo

"W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia policjantów spowodowanym pandemią groźnego wirusa grypy A/H1N1.(...)Zarząd Główny NSZZ Policjantów kieruje wniosek do Pana Ministra o podjęcie pilnych działań mających na celu zastosowanie skutecznej profilaktyki.- czytamy w piśmie wysłanym przez policjantów do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z listu wynika, że funkcjonariusze muszą pracować w warunkach sanitarnych, które "urągają cywilizacji XXI wieku". Stan budynków jest na tyle zły, że "budzi on lęk nie tylko policjantów, ale nawet najgorszych przestępców".

Zdaniem związkowców policjanci są grupą szczególnie narażoną z uwagi na charakter wykonywanych czynności.- Funkcjonariusze pracujący w pionach prewencji, ruchu drogowego czy kryminalnym bezpośrednio stykają się z nosicielami zarówno wirusa A/H1N1 jak i pospolitej grypy. W związku z tym konieczne jest podjęcie działań, które zminimalizują to zagrożenie - tłumaczy wiceprzewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Tomasz Krzemiński.

To zagrożenie - zdaniem związkowców - potęgują tragiczne warunki sanitarne w komisariatach i komendach. - W jednostkach często brakuje tak podstawowych rzeczy jak mydło czy papier toaletowy - kwituje Krzemiński.

Grypa - ważne pytania

W serwisie policyjni.pl także: Jak dobrze gwałcić dzieci? Pedofil radzi

Więcej o: