Co z tymi mundurami nie tak?

Nowe mundury policyjne miały okazać się hitem - nie tylko ze względu na ich wygląd, ale także funkcjonalność. Odkąd się jednak pojawiły - same z nimi problemy. Początkowo okazało się, że są łatwopalne, teraz policjanci narzekają, że jest im w nich zimno.

Zgodnie z zaleceniem Komendy Głównej Policji funkcjonariusze powinni jak najczęściej zakładać nowe mundury, które do zimy nie są niestety przystosowane. - Jeżeli dojdzie do spadków temperatur to policjant nie tylko będzie drżał na skrzyżowaniu, ale może się też narazić na ubytki w zębach, jak mu będą mocno dygotały - powiedział Radiu TOK FM przedstawiciel śląskiej drogówki.

Mundury, w których chodzą teraz policjanci to wersja letnia, wersję zimową dostaną - pewnie latem, a co jeśli zima okaże się sroga? - Jeśli stwierdzą, że w służbie jest im zimno, wówczas założą stare umundurowanie - uspokaja Andrzej Gąska - rzecznik Śląskiej Policji.

Ale czy wprowadzanie nowych mundurów na jeden sezon ma jakiś sens? Związkowcy wierzą, że tak... - Niemiecką policje przemundurowywano przez dziesięć lat, ja mam nadzieję, że u nas stanie się to szybciej - mówi Rafał Jankowski ze Związku Zawodowego Policji w Katowicach.

A my miejmy nadzieję, że zima będzie lekka i policjanci nie zaczną grupowo chorować no bo kto wtedy będzie czuwał nad naszym bezpieczeństwem...?

Więcej o: