11 osób rannych w dwóch wypadkach

Od piątku na naszych drogach w 220 wypadkach zginęło 27 osób, a 285 zostało rannych. To o połowę mniej niż w ubiegłym roku przed dniem Wszystkich Świętych - mówi młodszy aspirant Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji.

14.35 Na drogach Lubelszczyzny doszło do dwóch poważnych wypadków, w których rannych zostało 11 osób. Na drodze wojewódzkiej Parczew - Włodawa zderzyły się cztery samochody osobowe. Ranne zostały cztery osoby. Na drodze wojewódzkiej Lubartów - Parczew w miejscowości Niedźwiada zderzyły się dwa samochody - siedem osób zostało rannych.

14.25 W Kietrzu pow. Głubczyce na Opolszczyźnie 32 letnia kierująca samochodem fiat seicento na skrzyżowaniu ulic Matejki i 3-go Maja nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Zderzyła się z toyotą kierowaną przez 52 letniego mężczyznę. Po zderzeniu fiat dachował. W wyniku wypadku kierująca fiatem i jej 12 letnie dziecko doznali obrażeń ciała.

14.15 Na trasie Warmątowice- Błotnica Strzelecka na Opolszczyźnie 51-letni kierowca daewoo lanosa z nieustalonych przyczyn zjechał na lewo i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca auta i jego troje pasażerów (dwie kobiety w wieku 50 i 23 lata oraz 31-letni mężczyzna).

13.50 Droga nr 52 z Krakowa do Bielska Białej jest już odblokowana po wypadku. W miejscowości Barwałd Górny tuż za Kalwarią Zebrzydowska doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba nie żyje, pięć jest rannych w tym jedna ciężko.

13.20 Droga nr 815 na Lubelszczyźnie jest już odblokowana.

13.00 Jedna osoba nie żyje, pięć jest rannych, w tym jedna ciężko w wyniku wypadku na drodze nr 52 z Krakowa do Bielska Białej. W miejscowości Barwałd Górny tuż za Kalwarią Zebrzydowska doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut.

12.00 Doszło do zderzenia dwóch pojazdów w miejscowości Niedźwiada na trasie 815 na Lubelszczyźnie. Droga jest zablokowana. Objazdy przez lokalne drogi.

10.15 Na drodze krajowej nr 57, na trasie Nowiny - Szczytno kierujący bmw 55-letni mężczyzna wpadł do rowu. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala na obserwację. Kierowca był trzeźwy.

3.00 W nocy na ul. Oficerskiej w Olsztynie 18-latek kierujący hondą mający prawie promil alkoholu w organizmie uderzył w drzewo. Chłopakowi nic się nie stało.

Od piątku funkcjonariusze zatrzymali jednak 830 nietrzeźwych kierujących. Policja cały czas apeluje do kierowców o bezpieczną i trzeźwą jazdę. Przypomina, że w okolicach wielu nekropolii została tymczasowo zmieniona organizacja ruchu. Trzeba zatem zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe.

Przez cały weekend w ramach policyjnej akcji "Znicz 2009" na drogach będzie więcej policyjnych patroli. Nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby czuwa blisko 10 tysięcy policjantów.

Masz informacje o wypadkach, które utrudniają dojazd na cmentarze? Sam stoisz gdzieś w gigantycznym korku? Poinformuj Alert24, 605 24 24 24, alert24@gazeta.pl