Włamywaczka w siódmym miesiącu ciąży

Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu policjanci udali się na miejsce zdarzenia. W mieszkaniu zatrzymali ujętą na gorącym uczynku przez domownika 18-letnią dziewczynę. Włamywaczka była... w siódmym miesiącu ciąży.

Wczoraj około godz.10.30 dyżurny policji ze Starogardu Gdańskiego przyjął zgłoszenie o próbie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętą na gorącym uczynku przez domownika 18-letnią mieszkankę miasta. Będąca w siódmym miesiącu ciąży kobieta dysponowała pasującym do zamka kluczem i za jego pomocą otworzyła drzwi.

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymana liczyła na to, że po raz kolejny uda jej się okraść to samo mieszkanie. Z relacji domowników wynikało, że jakiś czas temu w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął zapasowy klucz do mieszkania. Wówczas zaczęły ginąć różne wartościowe rzeczy i precjoza. Łączna wartość utraconych przedmiotów wynosiła prawie 4 tys. zł.

Policjanci pojechali przeszukać mieszkanie 18-latki i odzyskali znaczną część skradzionych wcześniej rzeczy. Ciężarnej włamywaczce grozi do 10 lat więzienia.

W serwisie policyjni.pl także: Maluje, pisze wiersze i piosenki. Zabił siedem osób

Więcej o: