Markową odzież kradli na tzw. "puchę" 

W jednym z szczecińskich centrów handlowych ochrona ujęła 16-latka próbującego ukraść markową odzież. W toku sprawy ustalono, że chłopak wraz ze swoim kolegą kilkanaście razy dopuścili się kradzieży odzieży w różnych sklepach na tzw. ?puchę?.

W piątek dyżurny szczecińskiej policji otrzymał zgłoszenie ujęcia nieletniego złodzieja w galerii handlowej w centrum miasta. Chłopak próbował wynieść ze sklepu sweter i kurtkę wartości blisko 300 zł.

Podczas czynności z zatrzymanym 16-latkiem, funkcjonariusze odkryli dodatkowe, interesujące fakty. Chłopak współdziała z kolegą. Od dłuższego czasu razem dokonywali kradzieży różnych firmowych ciuchów. Razem weszli do centrum handlowego. W jednym z markowych lokali, jeden z nich upatrzył sobie kurtkę a drugi sweter. Na teren sklepu weszli z tzw. "puchą". Był to karton po butach, wyłożony wewnątrz folią aluminiową. W przymierzalni zatrzymany chłopak poupychał upatrzone rzeczy do kartonu. Następnie spokojnie zaczął wychodzić, lecz nagle został zatrzymany przez pracownika ochrony. Jego kolega w tym czasie już wyszedł z pawilonu. Skradzione rzeczy w stanie nienaruszonym wróciły na wieszaki sklepowe.

Nieletni zostali zatrzymani. Podczas czynności z nimi wyszły na jaw dodatkowe okoliczności sprawy. Mundurowi ustalili, że złodziejski duet grasował od dłuższego czasu w szczecińskich sklepach. Ich łupem padały męskie markowe, modne rzeczy, takie jak: kurtki, bluzy, swetry, koszulki czy spodnie. "Pucha" była niezawodna, dlatego tak pewnie dokonywali kradzieży. Zainteresowanie ochrony wzbudzili dość częstym odwiedzaniem tych samym sklepów, nic nie kupując.

Sprawą złodziejskiego duetu zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W serwisie policyjni.pl także: 16-latka uciekła z domu dziecka. Zatrudniła się w agencji towarzyskiej

Więcej o: