Kradli luksusowe auta sprzed galerii handlowych

Krakowscy policjanci rozbili szajkę złodziei, którzy kradli drogie auta sprzed sklepów i galerii handlowych. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku.

Trzej mężczyźni najpierw obserwowali przyjeżdżające do sklepu osoby. Kiedy na parkingu pojawiało się dobre auto, obserwowali gdzie właściciel chowa kluczyki. Potem jeden z mężczyzn obserwował go podczas robienia zakupów i kradł kluczyki korzystając na przykład z tłoku przy kasie. Chwilę później, bez wzbudzania podejrzeń złodzieje odjeżdżali upatrzonym samochodem.

Mężczyźni to mieszkańcy Krakowa, mają od 25 do 31 lat i maja już na koncie podobne przestępstwa. Teraz odpowiedzą za kradzieże, paserstwo a także za posiadanie środków odurzających.

Do tej pory policjanci odzyskali trzy skradzione w ten sposób samochody : Forda Renger, Citroena C5 oraz VW- a Golf V Plus o łącznej wartości około 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze nie wykluczają, że złodzieje mogą mieć na koncie więcej takich kradzieży, a także włamania do mieszkań. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

W serwisie policyjni.pl także: Ma czworo dzieci z własną córką. Teraz jest podejrzany o dziecko z wnuczką

Więcej o: