Gang rozprowadzający fałszywe euro w rękach policji [WIDEO]

Dwadzieścia siedem osób, zajmujących się rozprowadzaniem fałszywych euro zatrzymali policjanci z CBŚ. Falsyfikaty, które rozprowadzali gangsterzy były doskonałej jakości. Głównie były to banknoty o nominałach 50 i 100 euro. Działali na terenie kilku krajów Unii.

CBŚ znów rozbija gang fałszerzy euro - czytaj

"W dwóch przypadkach podejrzani próbowali uciekać"

Falsyfikaty, które rozprowadzali gangsterzy były doskonałej jakości. Głównie były to banknoty o nominałach 50 i 100 euro. Działali na terenie kilku krajów Unii.

Policjanci z CBŚ razem z antyterrorystami wczoraj rano weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie czterech województw. Łącznie zatrzymali 27 osób.

Dwóch zatrzymywanych próbowało uciekać. Jeden wsiadł do samochodu i próbował odjechać. Policjanci w pościgu wybili szybę i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Drugi mężczyzna na widok policjantów próbował uciekać pieszo. Po kilkunastu metrach został zatrzymany.

Zatrzymani to członkowie grupy, która zajmowała się wprowadzaniem fałszywych banknotów Euro na ogromna skalę. Jak szacują śledczy wprowadzili do obiegu na terenie UE co najmniej 3 miliony euro.

Banknoty były podrabiane metodą poligraficzną w bardzo wysokiej jakości. Z informacji przekazanych przez Europejski Bank Centralny wynika, że nastąpił znaczący wzrost w obiegu banknotów o nominale 50 Euro. To pierwsze śledztwo prowadzone w sprawie grupy, która na terenie Unii Europejskiej działała na tak szeroką skalę.

Ostatnia obława, to dalsza część akcji rozpoczętej w już w 2007 roku. Wtedy policjanci z CBŚ zauważyli, że na rynku pojawiło się sporo fałszywych banknotów euro, pochodzących z jednej wytwórni. Zaczęli rozpracowywanie gangu.

Poprzednie zatrzymania członków grupy miały miejsce w kwietniu. Wtedy też wpadło 27 osób. W sumie policjanci zatrzymali już 63 członków tego gangu.

Na jego czele stał pochodzący z Chełma, a na stałe mieszkający we Włoszech 29-letni Radosław B. Wśród zatrzymanych jest obywatelka Rumunii, funkcjonariusz Służby Więziennej i dwóch żołnierzy.

Policja zapowiada, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie. Za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi 10 lat więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Zobacz jak policjanci uczą się pościgów [WIDEO]

Więcej o: