Niespodziewana dymisja w Komendzie Głównej Policji

Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk odwołał ze stanowiska Dyrektora Biura Kadr i Szkoleń w Komendzie Głównej Policji. Nieoficjalnym powodem usunięcia dotychczasowego dyrektora jest awantura o nominacje generalskie w policji.

Jako szef biura kadr w KGP Krzysztof Łaszkiewicz odpowiadał między innymi za przygotowanie informacji o kandydatach do nominacji generalskich. I właśnie tym miał się narazić swoim przełożonym.

Chodzi o awanturę, która miała miejsce po przedstawieniu kandydatów do nominacji generalskich Prezydentowi. Ludzie Lecha Kaczyńskiego doszukali się w przeszłości kilku z kandydatów niechlubnych momentów, które miały ich eliminować z listy nominowanych.

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna powiedział, że do zakończenia kadencji obecnego Prezydenta wstrzyma wszelkie nominacje i dodał że ze strony ministerstwa wszystko było w porządku.Okazuję się jednak że kierownictwo MSWiA znalazło winnego i postanowiło zdymisjonować Łaszkiewicza, który był bezpośrednio odpowiedzialny za przygotowanie informacji o kandydatach.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski tłumaczy dymisje Łaszkiewicza zmianami organizacyjnymi i zaznacza że nie ma ona "drugiego dna".

Serwis policyjni.pl poleca: Wracali z dyskoteki. Spłonęli w aucie[ZDJĘCIA]

Więcej o: