Policja ujawnia nagranie z napadu na bank [WIDEO]

Nieznany mężczyzna napadł wczoraj o godz. 13.30 na bank spółdzielczy w Kolbudach pod Pruszczem Gdańskim. Sterroryzował cztery kasjerki przedmiotem przypominającym broń, wziął kilka tysięcy złotych i uciekł pieszo. Policja poszukuje teraz świadków i ewentualnie osób, które rozpoznają napastnika.

Mężczyzna obrabował bank

W placówce banku nie było nikogo oprócz kasjerek. Przestraszone kobiety bez oporu oddały rabusiowi kilka tysięcy złotych. Policjanci przesłuchują świadków i ustalają okoliczności napadu. Sprawcy nie udało się ująć, nawet po poszukiwaniach z pomocą psa.

Napastnika zarejestrowały jednak dwie kamery monitoringu. Nagranie z jednej, umieszczonej w bankomacie, ukazuje sprawcę, gdy wchodzi do banku. Widać jego twarz, ale zacienioną daszkiem czapki i zasłoniętą okularami. Na drugim nagraniu - w środku banku - widać sprawcę, ale nie widać jego twarzy.

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy widzieli mężczyznę lub znają go. Prosi też o kontakt osoby, które wczoraj dokonywały jakichkolwiek transakcji w Banku Spółdzielczym w Kolbudach przy ul. Wybickiego 36.

Numery telefonów do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim:

058 78 54 222 lub 0 609 680 985, 0 691 490 994. Informacje można też przekazywać pod alarmowymi numerami 997 lub 112.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi nie mniej niż trzy lata więzienia.

Serwis policyjni.pl poleca: Ogromna plantacja marihuany w... rezerwacie przyrody [WIDEO]

Więcej o: