Były komendant został hafciarzem [ZDJĘCIA]

"Komendant Powiatowy w latach siedemdziesiątych ppłk Bronisław Wolanin zaprasza do obejrzenia swoich prac." Takie ogłoszenie można przeczytać na internetowej stronie Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Okazuje się że komendant na emeryturze zajął się... haftowaniem obrazów.

Od 1 sierpnia w świetlicy Komendy można oglądać prace ppłk Bronisława Wolanina. - Wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem między innymi radnych - mówi St.asp. Ilona Golec z KPP w Ząbkowicach Śląskich.

Komendant Wolanin zainteresował się haftowaniem na emeryturze. - Po prostu strasznie się nudziłem - mówi pan Bronisław. Nie był to jednak pierwszy kontakt komendanta z robótkami ręcznymi. Jak sam mówi już za okupacji nauczył się robienia na drutach. Z tym, że wtedy efektem jego pracy nie były obrazy a swetry i skarpety.

ppłk Bronisław Wolanin o opowiada swojej pasji

Ze strony internetowej policji możemy się dowiedzieć, że fotografie obrazów zamieszczone w sieci nie oddają prawdziwego piękna prac. Jak mówi Ilona Golec z Komendy w Ząbkowicach było już kilku chętnych do kupienia obrazów pana Bronisława.

Komendant jest otwarty na propozycje i mówi że za 2000 złotych może odstąpić któreś ze swoich dzieł. Na pytanie ile zajmuje wyszycie takiego obrazu odpowiada tajemniczo - Najlepiej samemu przyjechać i zobaczyć.

Serwis policyjni.pl poleca: Graficiarz na nocnym spacerze [WIDEO]

Więcej o: