Wyłapywał obce gołębie i taśmą sklejał im skrzydła

47-letni mężczyzna od kilku lat wyłapywał obce gołębie, a ich lotki sklejał taśmą klejącą, żeby nie odfrunęły do swoich właścicieli. Na swojej działce miał 93 cudze gołębie.

Wczoraj policjanci z Koczały w woj. pomorskim przyjęli zgłoszenie o znęcaniu się nad gołębiami przez jednego z mieszkańców gminy.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna trzymał na niewielkiej działce prawie 100 sztuk ptactwa. Za ogrodzeniem przebywały razem gołębie, kury i kaczki. Część gołębi miała lotki sklejone bezbarwną taśmą klejącą, co uniemożliwiało im latanie. Mężczyzna oświadczył, że od kilku lat łapie obce gołębie i stosuje metodę sklejania lotek po to, żeby gołębie nie odleciały do swoich właścicieli.

Policjanci ustalili, że 47-latek posiada 93 gołębie, które nie należą do niego. 31 gołębi miało posklejane lotki. Pozostałe już przyzwyczaiły się do nowego "właściciela" i nie odlatywały.

Teraz amator cudzych gołębi odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z człuchowskiej komendy proszą o zgłaszanie się osób, których gołębie pocztowe nie powróciły z lotów. Telefon do dyżurnego KPP w Człuchowie 059 834 57 22.

Serwis policyjni.pl poleca: 15 lat więzienia za zabicie i poćwiartowanie staruszka

Więcej o: