Łapanka drogówki na Zachodnim Pomorzu

?Bezpiecznie nad morze?, to akcja zachodniopomorskiej drogówki, która zapowiada wzmożone kontrole na drogach całego województwa.

Działania planowane są na drogach całego województwa. W ich trakcie policjanci zwracać będą uwagę na popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym: przekraczanie dozwolonej prędkości , nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej . W tym celu użyte zostaną oznakowane i nieoznakowane radiowozy z videorejestratorem. Kontrole prędkości odbywać się będą także przy użyciu ręcznych mierników prędkości.

Wzmożona ilość patroli umożliwi prowadzenie kaskadowego pomiaru prędkości oraz przekazywanie pomiędzy patrolami informacji o kierujących poruszających się w sposób niebezpieczny i brawurowy.

Mundurowi będą bezwzględni dla tych którzy zdecydują się usiąść za kierownicę po pijanemu.

Działania zainicjowano przez wzgląd na tragiczne statystyki wypadków drogowych. W lipcu br. - w samym województwie zachodniopomorskim - doszło do 27 wypadkach śmiertelnych, zginęło 30 osób, a blisko 200 zostało rannych.

- Wakacje, a szczególnie wakacyjne weekendy, to okres, kiedy na drogach znacznie wzrasta ilość pojazdów. Wzmożony ruch niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Zwłaszcza wtedy, gdy górę nad zdrowym rozsądkiem bierze chęć jak najszybszego dotarcia do miejsca wypoczynku. Słoneczna pogoda, sucha nawierzchnia sprawia, że kierujący mocniej przyciskają pedał gazu. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustępowanie pierwszeństwa, to główne przyczyny wypadku. Niezmienni największym zagrożeniem są pijani kierowcy - oświadczył przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo podróżujących, policjanci z zachodniopomorskiej drogówki przeprowadzą w dniach 7 i 8 sierpnia . wzmożone działania pn. "Bezpiecznie nad morze".

Serwis policyjni.pl poleca: "Pobiło mnie dwóch kowbojów"

Więcej o: