Chcieli nastraszyć 8-latkę - porazili ją prądem

W Przemyślu 8-letnia dziewczynka trafiła do szpitala z powodu porażenia prądem. Do tragedii doszło w wyniku celowego działania dwóch nastoletnich chłopców, którzy chcieli nastraszyć młodsza koleżankę.

Do szpitala trafiła 8-latka porażona prądem. Z relacji policji wynika, że do tragedii doszło z winy dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat, którzy chcieli nastraszyć dziewczynkę. - Całą trójka przebywa obecnie w szpitalu na obserwacji - oświadczyła sierż. Sabina Moskwa z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

- Zdarzenie miało miejsce w Przemyślu. Chłopcy 8-latkę za ręce i poprowadzili w pobliże wejścia do magazynu sklepowego, gdzie znajdowała się niezabezpieczona instalacja elektryczna. Jeden z nich chwycił za nieizolowaną część przewodu, który był pod napięciem. Porazili prądem dziewczynkę i samych siebie - poinformowała policja.

Funkcjonariusze ustalają okoliczności zdarzenia. Prawdopodobnie sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. W trakcie postępowania zostanie także sprawdzone, kto odpowiada za brak właściwego zabezpieczenia instalacji.

Serwis policyjni.pl poleca: Wypadek motocyklisty. Leciał w powietrzu i uderzył w ścianę [ZDJĘCIE]