Wojewódzki i Figurski nie znieważyli hymnu

Prokurator umorzył kolejne śledztwo przeciwko Kubie Wojewódzkiemu i Michałowi Figurskiemu. Doniesienie na dziennikarz złożyli Radosław Gajda i Michał Pilarski, zgierscy radni PiS. Zdaniem radnych Figurski z Wojewódzkim mieli dopuścić się znieważenia hymnu.

Jak ustalił portal Gazeta.pl prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie profanacji hymnu przez Kube Wojewódzkiego i Michała Figurskiego . Dziennikarzom groziła kara do jednego roku więzienia.

Prokurator o śledztwie w sprawie hymnu | wideo

- Prokurator uznał, że odtworzenie hymnu nie miało charakteru znieważającego - mówi Mateusz Martyniuk z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Z tego wynika, że bezkarnie można profanować hymn - skomentował decyzję prokuratora Radosław Gajda.

Prowadząc poranną audycje na antenie radia dziennikarze poinformowali, że Radosław Majdan będzie reklamował prezerwatywy. Następnie zadzwonili do jednej z firm zajmujących się produkcją kondomów z pytaniem, czy w prezerwatywach udałoby się zamontować pozytywkę. Miałaby się włączać przy otwieraniu, zakładaniu lub po zetknięciu się z wilgocią. Zaproponowali by melodią odtwarzana przez pozytywkę był hymn Polski (Majdan był reprezentantem kraju) lub hymn Pogoni Szczecin (klubu w którym kiedyś grał Majdan). Po chwili prowadzący zaczęli nucić Mazurka Dąbrowskiego.

Zachowanie Wojewódzkiego i Figurskiego na tyle zbulwersowało radnych PiS ze Zgierza, że postanowili oni złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Politycy powołali się na art. 137 kodeksu karnego, który przewiduje odpowiedzialność karną za znieważenie symboli państwowych.

To nie pierwszy przypadek w którym obaj panowie maja do czynienia z prokuraturą. Kilka dni temu informowaliśmy o umorzeniu śledztwa przeciwko dziennikarzom w sprawie publicznego znieważenia prezydenta.

Serwis policyjni.pl poleca: Policja pod KDT - cierpliwa czy zachowawcza?[WIDEO]

Bitwa o KDT. Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

Więcej o: